‘Hayalet’ yakayı ele verdi

Antalya’da bir kişiyi öldürüp bir kişiyi silahla yaralayan zanlı 12 yıl sonra yakalandı. ‘Hayalet’ lakabıyla bilinen Hayati Ayhan’ı saç kılı ele verdi

‘Hayalet’ yakayı ele verdi
Antalya'da 2005 yılında 'kasten adam öldürme' olayına karıştığı iddia edilen şüpheli Hayati Ayhan, Kepez ilçesi Varsak Mahallesi'nde saklandığı evde gözaltına alındı. Cinayet Büro Amirliği ekipleri, 21 Mart 2005 tarihinde Muratpaşa ilçesindeki Mustafa Derman'ın (50) öldürülmesi, aynı yıl Fırat Kuşçular isimli bir kişinin yaralanmasına ilişkin olaylarla ilgili 12 yıl iz sürdü.

İKİ OLAY TEK KİŞİ
Cinayet masası ekipleri, iki olayı da tek kişinin işlediğini saç telinden tespit etti. Katil zanlısının kim olduğunu belirleyemeyen polis, saç telini sakladı. Hayati Ayhan 1 yıl önce bir kişiyi yaralayınca gözaltına alındı. Ayhan'ın saç teli karşılaştırmasında 12 yıl önce işlenen cinayetteki saç teliyle DNA'ların uyuştuğu tespit edildi.

ÇOCUKLARIN KİMLİĞİ YOK
Hayati Ayhan'ın gerçekleştirilen sorgusunda yakalanmamak için 12 yılda 10 kez adres değiştirdiği ortaya çıktı. Zanlının aynı zamanda sahte kimlikle dolaştığı, evlendikten sonra dünyaya gelen 2 çocuğuna kimlik çıkartamadığı ve bu yüzden çocuklarını okula göndermediği belirlendi. Zanlının evinde yapılan aramalarda bir tabanca, 3 şarjör, 86 mermi, 3 cep telefonu, 3 bıçak ile bir miktar esrar maddesi ele geçirildi.
BİZE ULAŞIN