Kadınlar güçleri birleştirdi

Sosyal medyada örgütlenen Ispartalı kadınlar 3 bin kişiye ulaştı. Hedef dernekleşip kadına her alanda destek olmak

Kadınlar güçleri birleştirdi
ISPARTA'DA ikisi ev hanımı, biri Odyometrist 3 kadın tarafından, sosyal medya üzerinden kadınlara yardım maksadıyla kurulan ve yaklaşık 3 bin üyesi bulunan Isparta'nın Güçlü Kadınları Grubu üyeleri ilk kez kahvaltıda buluştu. Fatma Karaaslan Cıgalı, Serap Özdemir ve Tuğba Nur Bayram'ın birlikte oluşturduğu grup yaptığı çalışmalar ve desteklerle gün geçtikçe üye sayısını artırıyor.

GELİR KADINLAR İÇİN
'Isparta'nın Güçlü Kadınları' olarak ismiyle özdeşleşen grup, ihtiyaç sahiplerini araştırdıktan sonra yetkililerle irtibat sağlayarak, gereken yardımı yapıyor. Yardım kaynaklarını ise gönüllüler, grupta yer alan kadınların el emeklerinin satışından elde edilen gelirler ve kişisel destekler oluşturuyor.

KADININ GÜÇLÜ
Organize ettikleri etkinlik ile bir farkındalık oluşturmayı amaçladıklarını ifade eden grubun kurucularından Fatma Karaaslan Cıgalı, "Amacımız, toplumsal fayda sağlamak adına çalışmalar yapabilmek" dedi. Serap Özdemir ise, "Yardıma muhtaç ve ihtiyaç sahibi hemcinslerimize fayda sağlamayı hedefliyoruz" diye konuştu. Grubun diğer kurucusu olan Tuğba Nur Bayram da amaçlarını, "Bir kadının gözünden yaş akmadan onu tutabilmek" şeklinde özetledi.
BİZE ULAŞIN