Rüyaları gerçek oldu

‘Biz Anadoluyuz’ projesi ile Antalya’ya gelen Şırnaklı çocuklar, rüya gibi bir hafta sonu geçirdi. Konuk çocuklar Antalya’da ilkleri yaşadı

Rüyaları gerçek oldu
İçişleri Bakanlığının 'Biz Anadoluyuz' projesi kapsamında Şırnak'tan Antalya'ya gelen 184 öğrenci unutulmaz bir hafta sonu yaşadı. Kentin tarihi ve turistik yerlerini ziyaret eden öğrenciler, şehitliğe gidip dua okudu, teleferikle zirveye çıkıp, birçoğunun ilk kez gördüğü denizle buluşturuldu. Şırnak'ın Güçlükonak ilçesinde görev yapan öğretmen Ebru Bakan, "Çocuklar ilk defa deniz gördü. Bizim çocuklarımız için bunlar büyük şeyler. İlk defa şehir dışına çıktılar. Bu fırsatı tanıyan herkese çok teşekkür ederim" diye konuştu. Beytüşşebap'tan gelen İsra Durmuş, rüya gibi bir etkinlikle karşılaştıklarını ifade ederek, "Benim gibi daha bir sürü buraları görmeyen arkadaşım var. Onlar da gelsin isterim. Rüya gibi bir gezi oldu. Herkesten Allah razı olsun" ifadelerinde bulundu.

5 YILDIZLI TATİL KEYFİ
Öte yandan, Antalya'nın önemli turistik yerlerini ve mekanlarını gezen öğrencilerin keyifli anları drone ile görüntülendi. Toplum Destekli Polislik, ambulans ve rehber öğretmenler eşliğinde gezen öğrenciler, sponsorlar aracılığı ile 5 yıldızlı otellerde konaklıyor.
BİZE ULAŞIN