Görsel kirlilik bitecek

Antalya Büyükşehir Belediyesi Antalya genelinde ilan, reklam ve tanıtım amaçlı yol kenarlarına konulan pano ve levhaları kaldırıyor

Görsel kirlilik bitecek
ANTALYA B��yükşehir Belediyesi Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından Antalya'da görsel kirlilik yaratan tanıtım amaçlı reklam tabelaları kaldırılıyor. Tabela kirliliği ile mücadelede 360 derece panoramik kamera ile güncel görüntülerle uygunsuz, mevzuata aykırı ölçülerde asılan ve tespiti yapılan tabelalar için gerekli yasal işlemler başlatılarak kaldırılmaya başlandı.

TEKELLEŞMEYE SON
Büyükşehir Belediyesi ekipleri ilk olarak Antalya'nın önemli turizm merkezlerinden biri olan Kundu'da görsel kirlilik yaratan tabelaları kaldırdı. Reklam tabelalarını bölgeden arındıran ekipler Antalya genelinde çalışmalarını sürdürecek. Reklam ajanslarının bazı alanlarda adeta açık hava reklam materyallerini işletir gibi mecra oluşturması kapsamında totem konuşlandırarak tekel oluşturmaya başladıklarının tespit edilmesi üzerine harekete geçen belediye ekipleri hem verginin amacına hem de Türk Ticaret Kanununa göre haksız ve aldatıcı ticari uygulamalara geçit vermiyor.
BİZE ULAŞIN