İki hastane birden

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Ünal, Onkoloji Hastanesi’nin bu ay sonunda, Diş Hastanesi’nin 2018’de hizmete gireceğini söyledi. İki hastane de çağın en modern teknolojisi ile donatılacak

İki hastane birden
Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, 320 yataklı Onkoloji Hastanesi'nin 2017 sonunda, 210 ünite kapasitesine sahip yeni Diş Hastanesi'nin ise 2018 yılında hizmete gireceği müjdesini verdi. Mustafa Ünal, üniversitenin araştırma ve uygulama hastanesi projesi kapsamında bulunan Antalya için son derece önem ve aciliyet taşıyan Onkoloji Hastanesi'nin kanser tedavisi için modern bir bina ve gelecek için bir umut merkezi olacağını söyledi.

MODERN HASTANE
320 yataklı Onkoloji Hastanesi'nin ay sonu itibari ile hizmet vermeye başlayacağını belirten Ünal, "Hastanede, 4 adet 8 yataklı yoğun bakım ve servis hacimleri yer alıyor. Yatak katlarında tek ve çift kişilik hasta odaları, KİT ve kemoterapi üniteleri ile günümüz modern hastane yapılarına örnek olabilecek konfor şartlarını sağlayan, mimari yapı ve mekan kalitesi yüksek bir projedir" dedi.

GÜNDE 400 HASTA
Prof. Dr. Mustafa Ünal, 2010 yılında kurulan Diş Hekimliği Fakültesi'nin en genç fakültelerden birisi olduğunu belirterek 2012 yılında toplam 2 bin 500 metrekare alanda 8 klinikte diş tedavi hizmetleri vermeye başladıklarını söyledi. Rektör Ünal, "En son açılışını yaptığımız yeni ek kliniğimizle birlikte ünite sayımız (hasta koltuğu) 89'a çıktı. Günde yaklaşık 400 hastaya tedavi hizmeti verilebiliyor. Ayrıca, şimdilik bir klinikte başlanan, zaman içerisinde tüm kliniklerde uygulamayı planladığımız vardiya sistemine geçilecek. Türkiye'de bir ilk olan bu sistem ile saat 20.00'ye kadar kliniklerde tedavi hizmetleri verilecek" diye konuştu.

AYNI ANDA 210 KİŞİ
Kliniklerde bugüne kadar toplam 400 yüz bin vatandaşa diş tedavisi hizmeti verildiğini açıklayan Rektör Ünal, "Diş Hekimliği Fakülte'mizin, 2018 yılı sonlarında açılması planlanan 24 bin metrekare kapalı alan ve 210 diş ünite kapasitesine sahip yeni binası ile daha nitelikli eğitim, öğretim, araştırma ve hasta hizmeti verecek. Aynı anda 210 hastanın tedavi edilebileceği yeni binası, teknik imkânları, modern mimarisi ve eğitim imkanları ile birlikte Türkiye'nin en büyük Diş Hekimliği Fakültelerinden biri olacak" dedi.
BİZE ULAŞIN