Mersin Kitap Fuarı’na rekor ziyaretçi

Mersin’de 9 gün süren CNR Mersin Kitap Fuarı, 160 binin üzerinde kitapseverin katılımı ile tamamlandı.

Mersin Kitap Fuarı’na rekor ziyaretçi

Pozitif Fuarcılık, Basın Yayın Birliği tarafından, Mersin Valiliği ve Mersin Büyükşehir Belediyesinin desteğiyle düzenlenen CNR Mersin Kitap Fuarı sona ererken ziyaretçi izdiham�� yaşandı. Fuarda, 160 binin üzerinde kitapsever ağırlandı. 9 gün boyunca süren fuarda, söyleşi, panel, şiir dinletileri ve çocuk etkinlikleriyle birlikte toplam 500 etkinlik gerçekleştirildi.

Fuara, yayınevleri 500'ün üzerinde yazar ve çizeri kitapseverlerle bir araya getirdi. Fuar, Alfa, Can, Erdem, Ephesus, Epsilon, Timaş, Beyaz Balina, Kırmızı Kedi, YKY, İş Bankası , İletişim , Pegasus, Profil, Semerkand, Yeditepe, İthaki, Damla yayınları, Doğan Kitap, TÜBİTAK, Türk Dil Kurumu, Türk Tarih Kurumu'nun da aralarında bulunduğu 250'nin üzerinde yayınevi ve 450 markanın katılımı ile gerçekleşti.

Mersin Valiliği ve Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin de desteklediği fuara katılan ünlü yazarlar, yeni çıkacak olan kitaplarını okuyucuları ile ilk kez buluşturdu. Özellikle kitaplarını imzalatmak isteyen gençler ve öğrenciler, fuarda uzun kuyruklar oluşturdu.

BİZE ULAŞIN