Motorize tim ve motorculara eğitim

Mersin Motosiklet Spor Kulübü, motosiklet kazalarının önlenmesi adına motor kullanıcılarına yönelik eğitim programı düzenledi.

Motorize tim ve motorculara eğitim

Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, Polfresh Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Polat, Moto33 Uğur Toker ve Fastteam33 sahibi Erdem Gürses'in destekleri ile İl Jandarma Komutanlığı Motorize Timlerine ve motosiklet kullanıcılarına, SAD Akademi Baş eğitmeni Halil İbrahim Ada tarafından eğitim verildi. İleri hakimiyet, güvenli sürüş eğitimi ve güvenli sürüş teori eğitimini gerçekleştiren ekip, ilk olarak motorize ekiplere trafiğe kapalı alanda hakimiyet uygulaması yaptı. Sürüş becerilerini geliştirip pratik yapma şansı bulan motorize ekipler, akşam programında ise diğer motorcularla birlikte teorik eğitime katıldı. Yunus Emre Kültür Merkez'in düzenlenen programa kentte faaliyet gösteren motor kulüpleri üyeleri ile motosiklet kullanıcıları katıldı. Burada baş eğitmen Ada sürüş sırasında yapılan yanlışları anlatırken, Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü'nden katılan bir eğitmen de kazalara ilişkin istastiki bilgiler verdi.

Türkiye Motorsiklet Federasyonu İl Temsilcisi Yusuf Güder, "Son üç ayda 4 gencimizi motosiklet kazasında kaybettik. Kulüp olarak güvenli ve sistemli sürüş için sürekli olarak eğitimin öneminden bahsetmekteyiz. Hız ve adrenalin yaşamak isteyenleri de TMF çatısı altında pistlere ve parkurlara yönlendirerek lisanslı sporcu olmasını sağlamaya çalışıyoruz. Bu kapsamda trafiğe açık alanda motosiklet kullanan arkadaşlarımızın daha fazla zarar görmesini bir nebze engelleyebilmek adına eğitim düzenledik" dedi.

BİZE ULAŞIN