Sanat ve Mesleki Eğitim Merkezi yeni yerinde

Osmaniye Belediyesi tarafından, Sanat ve Mesleki Eğitim Merkezi'nin (OBEM) yeni binası törenle hizmete açıldı.

Sanat ve Mesleki Eğitim Merkezi yeni yerinde

"7'den 70'e Her Yaştan, Herkese" sloganıyla geçtiğimiz yıllarda hizmete sunulan OBEM, artık yeni binasında hizmet verecek. Geniş katılımla açılışı yapılan OBEM bünyesindeki tüm kursların giderleri Osmaniye Belediye tarafından karşılanıyor. Esenevler Mahallesi İstasyon Caddesi 15536 Sokak Numara 6'da hizmet veren OBEM, 32 aktif kursta yılda yaklaşım 2 bin 500 kişiye ücretsiz olarak eğitim veriyor.

Belediye Başkanı Kadir Kara, açılış töreninde yaptığı konuşmasında, Osmaniye'nin yerel yönetimi olarak her alanda ve sektörde vatandaşlara, özellikle kadınlara aylık bütçelerine katkıda bulunabilmeleri, günlük yaşamlarının daha kaliteli hale getirebilmeleri, bir meslek, sanat alanında bilgi ve beceri sahibi olabilmeleri amacıyla bu projeyi hayata geçirdiklerini söyledi.

Başkan Kara, "Burada kazanılan beceriler ve ortaya koydukları eserlerle aylık bütçelerine katkıda bulunmaları yaşadıkları şehirden Osmaniye'den yönetiminden yerel yapısından duydukları hazla kentsel mutluluğu artırmayı amaçlıyoruz. Bu konuda mülki idare ve yerel idare olarak birlikte yürüttüğümüz 37 branşta eğitim vermeye çalışıyoruz. Halk eğitim müdürlüğü aracılığı ile bizden desteklerini esirgemeyen saygı değer valimize teşekkür ediyorum. Açılışını yaptığımız Sanat ve Mesleki Eğitim Merkezimizin yeni hizmet binasının Osmaniyeli hemşerilerimize hayırlı olmasını diliyorum saygılar sunuyorum" dedi.Yahya Mazlum Halk Eğitim Merkezi Müdürü Vedat Güngör ise açılan kurslardan çok sayıda vatandaşın yararlandığını belirtti.

BİZE ULAŞIN