Fedakar anneye anlamlı destek

Evladının tedavisi için evde yapıp sattığı sarmalarla gündeme gelen Semra Sönmez’in çabası yetersiz kaldı. Kanguru adı verilen fizik tedavi aletini alamayan annenin imdadına İstanbullu sosyetik güzel Süreyya Yalçın yetişti

Fedakar anneye anlamlı destek
Antalya'da bir süre önce evinde yaptığı sarmaları sosyal medyada satışa çıkararak beyin felci olan oğlunu tedavi ettirmeye çalışmasıyla gündeme gelen Semra Sönmez'in çabası sonuç verdi. Oğlunu ameliyat ettiren fedakar annenin Mehmet'i yürüken görme hayaline bir destek de İstanbul'dan geldi.

YAPRAK SARMASI YETMEDİ
Antalya Kepez'de yaşayan 44 yaşındaki Semra Sönmez'in ikinci çocuğu olan Mehmet Ercan'a 13 aylıkken serabral palsi (beyin felci) teşhisi kondu. Eşinden ayrı olan ve hayatı tek başına omuzlayan Sönmez, oğlunun fizik tedavisi için zorunlu olan 'kanguru' adı verilen aleti satın almak için uzun süre çabaladı. Evde yaptığı sarmaları kermeste ve sosyal medyada satmaya çalışan annenin, kişisel çabaları yetersiz kaldı.

SOSYAL MEDYADAN DUYURDU
Anne Semra Sönmez, yaşadığı bu sıkıntılı durumu "Oğlumun fizik tedavi aletini alamasam oğlum fizik tedavi yapamayacak. Vücudundaki enfeksiyonları atamayacak. Bütün tedavileri yarım kalacak" ifadeleriyle sosyal medya hesabından yardım çağrısıyaptı. Kısa süre sonra hem telefon hem de mesajlar gelmeye başladı.

CİHAZI ALIP EVE GÖNDERDİ
Semra Sönmez'in yardım çığlığına sosyetik güzel Süreyya Yalçın cevap verdi. Yalçın, Mehmet Ercan'a alınacak olan 'kanguru' isimli fizik tedavi aletini satın aldı. Ardından görevliler ile birlikte Sönmez'in evine gönderip kurdurttu. Bu duyarlı davranış karşısında anne Sönmez, "Bir kez daha böyle bir çocuğa sahip olduğum için şükrettim. Gelen desteklerle güçlendim, azmim arttı. Bu alet sayesinde Mehmet Ercan ayakta durmayı öğrenecek. Omuriliğini dik tutarak sağlığına kavuşacak. Dik durduğu için de vücudundaki enfeksiyonları atabilecek" diye konuştu.

EĞİTİMİNE EVDE DEVAM EDİYOR
Anne Semra Sönmez, alınan kanguru adı verilen fizik tedavi aleti sayesinde Mehmet Ercan'ın eğitimine okul dışında evde de devam ettiklerini söyledi. Oğlunun Göçerler İlköğretim Okulu'nun özel sınıfında eğitim gördüğünü anlatan anne Sönmez, "Mehmet'le birlikte evde de harf ve matematik eğitimlerine devam ediyoruz. Bu alet ile Mehmet evde de yürüyüş çalışabilecek" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN