Zirveye kulaç atıyor

Down sendromlu Alperen Menç, Türkiye şampiyonlukları elde ettiği yüzmede, çalışmalarına hiç ara vermeden devam ediyor. Alperen’in yeni hedefi Avrupa ve dünya şampiyonluğu

Zirveye kulaç atıyor
Yüzmede 15 yaş kategorisinde Türkiye şampiyonlukları bulunan down sendromlu Alperen Menç, Avrupa ve dünya şampiyonluğu hedeflerine ulaşmak için çalışmalarını sürdürüyor. Ferhat ve Gülşen Menç çiftinin down sendromlu olarak dünyaya gelen çocukları Alperen Menç, 8 yaşında başladığı yüzmede elde ettiği başarılarla dikkat çekiyor.

HAYALLER İLE BAŞLADIK
Alperen'in babası Ferhat Menç, 8 yaşındayken oğlunu tamamen eğlence amacıyla yüzmeye götürdüğünü, zamanla bu sporda yarışmacı olarak başarılı olabileceğini düşünmeye başladıklarını söyledi. Alperen'in ilk özel sporcusu olduğunu belirten antrenör Semra Karayılanoğlu ise iki yıllık sürede sporcusunu eğitirken ondan çok şey öğrendiğini söyledi. Karayılanoğlu "Şu an Alperen antrenmanlarda down sendromluların Avrupa barajını geçiyor. En büyük hedefimiz olimpiyatlar" dedi.

ALPEREN MENÇ TÜRKİYE ŞAMPİYONU
Sırtüstü, serbest, kelebek ve kurbağalamada 15 yaş kategorisinde Türkiye şampiyonluğu elde eden Alperen, antrenmanlarını Kepez Park Varsak Yüzme Havuzu'nda yapıyor. Yüzerken kendisini çok iyi hissettiğini dile getiren Alperen, "Antrenör Semra Karayılanoğlu'nun desteğiyle, onun direktifleriyleçalışıyorum. İnşallah, Avrupa ve dünya şampiyonu olmak istiyorum" dedi.
BİZE ULAŞIN