Taklite soruşturma

Tramvayda yaptığı engelli taklidi ile tepki çeken üniversite öğrencisi R.K. hakkında soruşturma başlatıldı. R.K’nin AÜ Çocuk Gelişimi Bölümü’nde öğrenci olduğu belirlendi

Taklite soruşturma
Engelliler Haftası'nda Antalya'da tramvayda engelliler için ayrılan bölüme kendini bağlayarak engelli taklidi yapan Akdeniz Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü öğrencisi R.K. hakkında soruşturma başlatıldı.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI
Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı, video ve fotoğrafların sosyal medyada paylaşılmasından sonra çalışma başlattı. Paylaşımların toplumun değerlerine hakaret içermesi ve alenen aşağılamaya yönelik olduğu belirtilen Başsavcılık açıklamasında, 'Türk Ceza Kanunu'nun 216/2 maddesi (Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik ve Aşağılama) ve Türk Ceza Kanunu'nun 125/1- 4 maddesi (Hakaret) uyarınca resen soruşturma başlatılmıştır' denildi. Akdeniz Üniversitesi'nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada ise konu ile ilgili inceleme başlatıldığı belirtildi. Açıklamada, "Hiçbir zaman rastlamak istemediğimiz bu çirkin tavırlarla ilgili inceleme başlatılmıştır. Üniversite olarak en hassas olduğumuz konulardan biri olan engelli bireylerimiz ile ilgili bu tür çirkin bir olayda adımızın geçiyor olmasından büyük üzüntü duyuyoruz" denildi.
BİZE ULAŞIN