İlacı anne sevgisi

Antalyalı Hatice Tıraş, Murat’ı bebekken evlat edindi. Askerden sonra evlenen Murat, trafik kazası sonrası yatağa bağımlı kaldı. Eşinin terk ettiği Murat anne sevgisiyle hayata bağlandı

İlacı anne sevgisi
Antalya'da Hatice Tıraş, otomobilin çarpması sonucu yatağa mahkum olan 27 yaşındaki evladı Murat'ı, gösterdiği sevgi ve ilgisi sayesinde yeniden hayata bağladı. Kemer ilçesinde yaşayan 63 yaşındaki Hatice ile Fahrettin Tıraş çifti, çok istemelerine rağmen çocuk sahibi olamayınca bir tanıdıklarının oğlu olan Murat'ı henüz dört aylıkken evlat edindi.

SEVGİ SAYESİNDE
Hatice anne, 15 yıl önce eşini kaybedince üzüntüsünü oğluyla gidermeye çalıştı. Dört yıl önce otomobilin çarpması sonucu ağır yaralanan Murat Tıraş, solunum cihazına bağlandı. Hatice Tıraş, doktorların 'Yaşayamaz, yaşasa da yatağa mahkum olur' dediği Murat'tan ümidini hiç kesmedi. İki aylık tedavisinin ardından yüzde 81 engelli olarak taburcu edilen Murat, annesinin gayretleriyle yeniden hayata bağlandı. Gösterilen ilgi, sevgi ve fizik tedavi desteğiyle engelli durumu yüzde 20 gerileyen 27 yaşındaki Murat, destekle de olsa ayağa kalkmayı başardı.

EŞİ BIRAKIP GİTTİ
Hatice Tıraş, oğlunun askerden geldikten sonra evlendiğini, kaza sonrası eşinin bir süre Murat'a baktığını, daha sonra bırakıp gittiğini söyledi. Konuşamayan evladını kaza sonrası ilk gördüğünde çok üzüldüğünü anlatan Tıraş, "Yavrumu bebek gibi besliyorum. Geceleri bile, 'ona bir şey olacak' düşüncesiyle yanından hiç ayrılmıyorum. Çok şükür konuşmak için çaba gösteriyor. Destekle ayağa kalkıyor, zor da olsa ellerini hareket ettirebiliyor. Hatta kendi yemeğini bile yiyebiliyor. O benim canım, ciğerim, kuzum. Nefes alması bile bana yetiyor. Oğlum benim kaderim. Hiçbir zaman acizlik yapmadım. Hep halimize şükrettim" dedi.

HALİNE ŞÜKREDİYOR
Murat Tıraş ise kazadan sonra hayatının tamamen değişmesine rağmen annesi yanında olduğu için çok mutlu olduğunu vurguladı. Yürümek ve eski yaşantısına dönmek için çok çabaladığını belirten Tıraş, "Yürümek için inat ediyorum. Halime şükrediyorum. Annemi çok seviyorum" dedi.
BİZE ULAŞIN