911 mahalleye 35 bin hizmet

Muhtarlara seslenen Başkan Türel, 911 mahalleye 35 bin hizmet götürdüklerini belirterek, “Sizlerin han dediğiniz yere hamam yapmaya çalışıyoruz” dedi

911 mahalleye 35 bin hizmet

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in geleneksel hale getirdiği muhtarlar buluşmasının 4'üncüsü Kaş'tan Gazipaşa'ya tüm ilçelerden yaklaşık 800 muhtarın katılımıyla gerçekleşti. Muhtarlar, belediye bürokratlarıyla değerlendirmelerde bulunarak projelerle ilgili fikir alışverişi yaptı, talep ve önerilerini iletti. Muhtarlar İstişare Toplantısı'nda konuşan Başkan Türel, sanki çalışma hastalığına yakalanmış gibi gece gündüz demeden çalıştıklarını belirterek, 2014'ten bu yana mega projelerin yanında muhtarların talebi üzerine 911 mahallede 35 bin hizmeti yerine getirdiklerini söyledi.

YATIRIMLAR KATLANDI
Özel İdare döneminde içme suyu, sulama ve kanalizasyon için yıllık ortalama 5 milyon lira yatırım yapıldığını hatırlatan Türel, bu rakamı 4 yılda 1 milyar 560 milyon 634 bin 704 TL'ye çıkarttıklarının altını çizdi. Türel, "Bin 819 km sathi kaplama, 513 km sıcak asfalt döktük. 2 bin 504 kilometre stabilize yol yaptık. Kurduğumuz güneş enerji santralleri ile çiftçimize sulamada elektriği bedavaya getiriyoruz" diye konuştu. 3 yıl önce başlattıkları MUBİM sisteminin Türkiye'de ilk olduğunu hatırlatan Türel, "Sayın Cumhurbaşkanımız Türkiye'ye örnek gösterdi ve zorunlu kıldı. Şimdi bütün Türkiye'de kullanılıyor. MUBİM Antalya'yı muhtarlarla yönetmemize aracılık etti. Artık Antalya'yı beraber yönetiyoruz. Sizlerin han dediğiniz yere hamam yapmaya çalışan bir belediye başkanıyla çalışıyorsunuz" dedi.

BAKAN'DAN YATIRIM MÜJDESİ
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da muhtarlara seslendi. Yatırım müjdesi veren Çavuşoğlu, bin 500 yataklı şehir hastanesi için ihale hazırlığının tamamlandığını aktardı. Çavuşoğlu, "Araştırma hastanesi, tıp fakültesi ağız ve diş hastanemizle, tüm hastanelerle Antalya yavaş yavaş sağlık turizminin başkenti olmaya başladı" dedi. Antalya'da büyük bir teknoloji şehri kurmak için de çalıştıklarının altını çizen Çavuşoğlu, "5 milyon insanın çalışacağı, iş kuracağı bir şehir kuruyoruz" ifadelerini kullandı ve Çin'le bu konuda temasların sürdüğünü sözlerine ekledi. Çavuşoğlu, Antalya'nın ulaşım çalışmaları kapsamında, otoban ve hızlı tren hazırlıklarına devam ettiklerini de anlattı.

BİZE ULAŞIN