FETÖ’nün kirli parası

Antalya polisinin FETÖ operasyonunda örgütün parası, kirli çamaşır sepetinden çıktı. 7 eve yapılan eşzamanlı baskında kirli çamaşırların bulunduğu sepetten 335 bin lira çıktı

FETÖ’nün kirli parası

FETÖ'nün gaybubet evindeki kirli sepetinden binlerce lira ve dolar çıktı. Antalya'da FETÖ soruşturması kapsamında, 'gaybubet' evlerine yapılan operasyonda, aralarında örgütün askerlerden sorumlu Manisa il abisinin de bulunduğu 6 kişi yakalandı. Baskında, kirli çamaşır sepetine gizlenmiş 176 bin 425 TL, 36 bin 151 dolar ve 4 bin 365 euro ele geçirildi.

ÖRGÜTÜN PARA KASASI
Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ/ PDY soruşturması kapsamında, hakkında yakalama kararı bulunan örgüt üyelerine yönelik İl Emniyet Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince Antalya merkezli Manisa, Kütahya, Burdur ve Uşak'ta eş zamanlı operasyon yapıldı. Terör örgütünün, mensuplarını gizlemek amacıyla oluşturduğu 'gaybubet' adı verilen 7 eve yapılan baskında Erhan Güler, Fatma Taşdemir, örgütün askerlerden sorumlu Manisa il abisi Hüseyin Kuş, örgütün para kasası olarak bilinen Kütahya sorumlusu Mustafa Öner ile Erkan Karademir ve Fatma Karademir gözaltına alındı.

ÇAMAŞIR SEPETİNDE
Evlerden birinde yapılan aramada, banyodaki kirli çamaşırların bulunduğu sepette 176 bin 425 TL, 36 bin 151 dolar ve 4 bin 365 euro ele geçirildi. Aramada ayrıca, örgüt mensuplarının kullandığı belirlenen 3 sahte kimlik ve çok sayıda dijital materyal ele geçirildi. Antalya'ya getirilen şüpheliler işlemleri için İl Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

ASKER YAPILANMASI
Antalya Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin FETÖ'nün askeri yapılanmasına yönelik 30 ilde eş zamanlı gerçekleştirdiği operasyonda 65 kişi gözaltına alınmıştı. Operasyonda aralarında askeri il imamlarının da bulunduğu şahıslar için 99 adrese aynı anda baskın yapılmış, 36'sı memur, 25'i asker ve polis, 4'ü sivil toplam 65 kişi gözaltına alınmıştı. Zanlıların bulundukları adreslerde yapılan aramalarda ise çok sayıda örgütsel doküman, flaş bellek ile hard diske el koyuldu.

BİZE ULAŞIN