Rant iddiasıyla gitti

Muratpaşa Belediyesi’nde kavga ve rant tartışmalarının odağındaki isim olarak bilinen İmar ve Şehircilik Müdürü Deniz Duğan daha az öneme sahip başka bir göreve atandı

Rant iddiasıyla gitti
Antalya'nın CHP'li Muratpaşa Belediyesi'nde İmar ve Şehircilik Müdürü Deniz Duğan, Etüd ve Proje Müdürlüğü görevine kaydırıldı. Duğan'ın nispeten daha az öneme sahip bir göreve kaydırılması iddiaları da beraberinde getirdi. Duğan, uzun zamandır belediyede tartışılan isimlerin arasında geliyordu. İmar Müdürlüğü görevine ise Tuna Hatipoğulları Yılmaz getirildi.

BELEDİYE İÇİNDE KAVGA
Belediyede işi olan mimar ve müteahhitlerle defalarca kavga eden ve karakolluk olan Duğan hakkında ciddi iddialar yer alıyordu. Deniz Duğan'ın belediye personelleriyle belediye içinde kavga ettiği iddiaları sosyal medyada yer almıştı. Ayrıca yapı denetim firmalarının da Deniz Duğan'ın 'bazı yapı denetim firmalarına iş yönlendirdiğine' yönelik şikayetlerini Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal'a kadar aktardığı öğrenilmişti. Duğan konusunda bardağı taşıran son damlanın ise Ermenek Mahallesi'ndeki ihaleler olduğu iddia edildi. Mahalle dışından isimlerin ihaleye girerek mahallelinin gecekondusunun olduğu arsalara talip olması, mahalleliyi isyan noktasına getirmişti. Duğan'ın bazı emlakçıları arsa alımı için Ermenek Mahallesi'ne yönlendirdiği şikayeti de Ermenekli vatandaşlar tarafından Başkan Uysal'a kadar iletildi.

AKRABA YAPILANMASI
Deniz Duğan'ın adı son olarak Muratpaşa Belediyesi'ndeki akraba kadrolaşma iddialarında da gündeme gelmişti. İşçiyken Ümit Uysal'ın Başkan Danışmanlığı görevine getirilen Murat Kaya'nın kayınbiraderi olduğu öğrenilen Deniz Duğan'ın kardeşi Umut Duğan'ın aynı birimde müdür yardımcısı, eşi Nermin Duğan'ın imar şefi yapıldığı gazetelere yansımıştı.
BİZE ULAŞIN