Mustafa Dede suya kavuştu

Büyükşehir Belediyesi, Serik’in yüksek rakımlı mahallesi Yeşilvadi’de yaşayan 70 yaşındaki Mustafa Kök’ü içme suyuna kavuşturdu. Mustafa dede doğup büyüdüğü evde ilk kez su içti

Mustafa Dede suya kavuştu
Antalya Büyükşehir belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü, Serik genelinde içme suyu olmayan ev bırakmamak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. ASAT ekipleri, içme suyu hattı olmayan bölgelere yeni içme suyu hatları kazandırırken, yıpranmış hatları da yeniliyor.

SUYU AKTI YÜZÜ GÜLDÜ
ASAT, son olarak 800 metreyi aşan rakımlı Yeşilvadi Mahallesi'nde tek başına yaşayan ve içme suyu olmayan 70 yaşındaki Mustafa Kök'ün evine, şebeke hattından içme suyu götürdü. Doğup büyüdüğü evde, 70 yıldır taşıma su ile ihtiyaçlarını gideren ve yaz aylarında bu suyun da kuruduğunu belirten Mustafa Dede'nin yüzü evine kadar çekilen şebeke suyu ile güldü.

ŞÜKÜR, BU GÜNLERİ DE GÖRDÜK
Musluğundan akan ilk su ile yüzünü yıkayan ve doyasıya içen Mustafa Kök, memnuniyetini dile getirerek, "Allah'a şükürler olsun bu günleri de gördük. Belediyemiz bu dağın başına kadar gelip bana su getirdi" diyerek Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve ASAT personeline hayır duası ederek, teşekkür etti.
BİZE ULAŞIN