Araba sevdasına 216 milyon lira

BDDK verilerine göre, Ocak-Eylül döneminde Antalya’da kullanılan taşıt kredisi 216 milyon 166 bin TL’ye ulaştı. Antalya taşıt kredisi tutarında Türkiye genelinde 6’ncı sırada yer aldı

Araba sevdasına 216 milyon lira

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), 2017 yılı üçüncü çeyreğin bireysel bankacılık karnesini açıkladı. Ocak-Eylül aylarını kapsayan dönemde bireysel bankacılık işlemlerinde Antalya'da kullanılan toplam 'taşıt kredisi' 216 milyon 166 bin TL'ye ulaştı.

TÜRKİYE'DE 6'NCI SIRADA
?
Antalya bu rakamla Türkiye genelinde en çok taşıt kredisi kullanılan iller sıralamasında 6'ncı oldu. Antalya'da bireysel bankacılık işlemlerinde ilk sırada 'konut kredileri' gelirken, taşıt almak için kullanılan krediler ise bireysel kredilerde ikinci sırada yer aldı. Antalya'da kullanılan taşıt kredisi 200 milyon lirayı aşarken, takibe düşen kredi tutarı ise 10.5 milyon lirada kaldı. Batı Akdeniz Bölgesi'nde yer alan illerden Isparta'da ise bu dönemde kullanılan toplam taşıt kredisi tutarı 9 milyon 82 bin TL oldu. Burdur'da kullanılan toplam taşıt kredisi tutarı ise 11 milyon 892 bin TL seviyesinde kaldı.

BİZE ULAŞIN