Başkan Tollu çalışmaları yerinde inceledi

Mersin'in Erdemli ilçe Belediyesi Başkanı Mükerrem Tollu, modern tesislerin yapımında sona yaklaşıldığını ifade ederek çalışmaları yerinde inceledi.

Başkan Tollu çalışmaları yerinde inceledi

Her beldeye kapalı pazar alanı ve düğün salonunu da içinde barındıran çok amaçlı tesisler, kreş, aqua park ve kongre merkezinin tamamlanmasıyla son bir yılda yapılan yatırımın 100 milyon TL'yi aştığını belirten Tollu, bu tesislerin çalışma sahalarına giderek bilgi aldı.

Yetkililerden çalışmaların son durumu hakkında detaylı bir açıklama isteyen Tollu, "1 yılda 100 milyon liraya yakın bir yatırım yapmak her belediyenin karı değil. Alata Mahallesi'nde inşaatına başlanılan Aqua Park projesinde sona geldik. Bunlar çok ciddi yatırımlar. Aqua park içerisinde, kafeterya, sosyal tesis, çocuk havuzu, kay kay ve yetişkin havuzunu vatandaşımızın hizmetine sunacağız. Bu proje vatandaşlarımızın tüm ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde hizmet verecektir. Çocuklarımız başta olmak üzere vatandaşlarımız için yüzme kursları düzenleyebileceğimiz bir tesise sahip olacağız. Diğer projemiz olan kreş hizmetiyle minikler uzman eğitmenler eşliğinde geleceğe hazırlanacak. 3-6 yaş grubu çocukları evlerinden alıp daha sonrada güvenli bir şekilde ailelerine teslim edeceğiz" dedi.

Arpaçbahşiş, Kargıpınarı, Çeşmeli ve Ayaş mahallelerinde yapımında sona gelinen çok amaçlı tesisler ve düğün salonu inşaatını da gezen Tollu, "Bölgede spordan alt yapıya çok ciddi yatırımlar yaptık. Projeler çok amaçlı olarak dizayn edildi. Vatandaşların yaz kış düğünlerini icra edebilecek kapasiteye sahip bir projeye imza attık. İlçemizde gerçekleşecek kongre ve büyük toplantılarda eksikliğin ortaya çıktığını görünce Kongre Merkezi projesini hazırladık. Bin 300 metrekarelik bir alanda kongre merkezi dizayn ettik ve yılbaşına kadar tamamlamayı planlıyoruz. Bu sayede kentte çok büyük kongreler düzenlenebilecek" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN