Kızıltoprak’ta hasret bitti

Kızıltopraklıların 24 yıldır hayalini kurduğu sağlık merkezi tamamlandı. Büyükşehir Belediyesi’nin yapımını üstlendiği sağlık merkezi İl Sağlık Müdürlüğü’ne devredildi

Kızıltoprak’ta hasret bitti
ANTALYA Büyükşehir Belediyesi'nin yapımını üstlenerek Kızıltoprak Mahallesi'ne kazandırdığı Aile ve Toplum Sağlığı Merkezi, imzalanan protokol ile İl Sağlık Müdürlüğü'ne devredildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, merkezin 24 yıllık bir hikayesi olduğuna değinerek, "Bu sorunu çözeceğimi söylediğimde bazıları bana bıyık altından güldü. Ama şükürler olsun siyasi yaşamım boyunca nerede ne söz vermişsem yerine getirdim. Gerçekten zor bir işti. Kolay olsaydı zaten 24 senedir yapılırdı" diye konuştu.

UYUMLU ÇALIŞMANIN ÜRÜNÜ
Vakıflar Genel Müdürlüğü ile yaşanan zorlu mülkiyet problemini aşarak sağlık merkezini Kızıltoprak Mahallesi'ne kazandırdıklarını ifade eden Türel, "Bu hizmetler Menderes Türel'in tek başına başardığı bir iş değil. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız ve de hükümetimizin bir işbirliği, el ele vermesi sayesindedir. Sayın Valimizin Antalya'da bize göstermiş olduğu destek gerçekten büyük bir şans" dedi.

ŞEHİT DOKTORUN İSMİ
Antalya Valisi Münir Karaloğlu da "Büyükşehir Belediye Başkanımız Menderes Türel, çok önemli sosyal belediyecilik örneği veriyor. Engellilere, kadınlara, yaşlılara, ihtiyaç sahiplerine yönelik Türkiye'de örnek olacak çok önemli işler yapıyor. Kendisini, kutluyorum" dedi. Merkezde, Sigarayı Bırakma Ünitesi, Obezite ile Mücadele, sağlıklı beslenme birimleri de olacak. Sağlık Merkezi'ne, görevi başında şehit edilen Dr. Atilla Nizam'ın ismi verildi.
BİZE ULAŞIN