Eşgüdüm Kurulu’na yalanlama

Eşgüdüm Kurulu’na yalanlama
ANTALYA Meslek Odaları Eşgüdüm Kurulu'nun, Lara sahilinde yapılması planlanan kruvaziyer liman ve AVM projesiyle ilgili turizmciler, meslek odaları, kent ve bölge sakinlerinin bilgilendirilmediğine ilişkin açıklamasına, Büyükşehir Belediyesi'nden yalanlama geldi.

BİLGİ PAYLAŞIMI YAPILDI
Büyükşehir Belediyesi'nin meslek kuruluşları ve sivil toplum örgütlerinin eleştirilerine ve görüşlerine hassasiyet gösterdiği kaydedilen açıklamada, "Tüm projelerde sivil toplum örgütlerine Kent Konseyi dahil her türlü bilgi paylaşımında bulunulduğu da kamuoyunun malumudur" denildi.

KİMSE BİLGİ İSTEMEDİ
Konyaaltı Sahil ve Boğaçayı projeleri ile ilgili Eşgüdüm Kurulu'na alanında uzman, uluslararası bilinirliği olan akademisyenler tarafından 9 Kasım 2017'de Mimarlar Odası'nda, 13 Kasım 2017'de İnşaat Mühendisleri Odası'nda bir sunum gerçekleştirildiği belirtilen açıklamada, "Eşgüdüm Kurulu'nun Büyükşehir'den bilgi istemeden yapmış olduğu açıklamaların, bir kasıt içerisinde yapıldığı izlenimini doğurmaktadır. Eşgüdüm Kurulu'nun bilgi sahibi olmadan fikir sahibiymiş gibi açıklamalar yapması sivil toplum hassasiyeti açısından tehlikelidir" denildi.

KASITLI YAKLAŞIM
Lara Kruvaziyer Liman ile ilgili ÇED raporu öncesinde ulusal ve yerel gazetelere halkın bilgilendirilmesine ilişkin toplantılarla ilgili ilan verildiği kaydedilen açıklamada, "Çağrıların yapılmasına rağmen Eşgüdüm Kurulu'nun Büyükşehir'den bilgi talebi bile olmadan halkın bilgilendirme çalışmalarını hiç yapılmamış gibi göstermesi, bu konuya kasıtlı yaklaştıkları imajını doğurmaktadır. Kendilerinin teknik değerlendirmelerine fevkalade saygı göstermekle birlikte, yalan yanlış bilgilerle kamuoyuna açıklama yapmaları, meslek kuruluşu sorumluluğuna yakışmamıştır" ifadeleri kullanıldı.
BİZE ULAŞIN