Yatırımın önü açıldı

Antalya’da çivi bile çakılmayan 5 yıllık CHP döneminde engellenen kavşak düzenlemeleri birer birer hayata geçiyor. Başkan Türel, trafiği rahatlatacak 3 yeni kavşak müjdesi verdi

Yatırımın önü açıldı
Antalya'da CHP'li Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın döneminde yapılması engellenen kavşak düzenlemeleri birer birer hayata geçiyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Konyaaltı ilçesindeki muhtarları ziyaretinde trafiği rahatlatacak 3 yeni kavşak müjdesi verdi.

TALİMAT ERDOĞAN'DAN
Yapılacak kavşaklarla Antalya Havaalanı ile Antalya Limanı'nın hiç ışık görmeyecek şekilde bağlanacağını ifade eden Menderes Türel, "Kavşakların yapılması hususunu Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a Şırnak'tan dönerken arz ettim. Sayın Cumhurbaşkanımızın da talimatları ile Akdeniz Sanayi Sitesi'ne dönen noktadaki kavşağı, Uncalı'ya dönüşteki kavşağı ve Duraliler'in Batı Çevreyolu ile birleştiği noktayı katlı kavşak yapacağız" dedi. Kavşaklarla sahil yolu trafik yükünün sadece Atatürk Bulvarı'na binmeyeceğinin altını çizen Türel, Sağlık Müdürlüğü Kavşağı'nda da trafiğe ciddi rahatlama getirecek bir düzenleme yaptıklarını anlattı. Türel, "Burada hemzeminde bir düzenleme yapıyoruz. Sağa sola dönüşleri bazı yerlerde kapatıyoruz. Benzerlerini Burhanettin Onat'ta ve Sampi'nin önünde yaptık. Bazı yerleri kapatıyoruz ama alıştıktan sonra trafik çok güzel çalışıyor" şeklinde konuştu.

MİLLETİN DESTEĞİ YETER
Menderes Türel, muhtarlara Konyaaltı'na büyük değer katacak Boğaçayı ve Konyaaltı Sahil projeleri hakkında da bilgi verdi. Türel, "Sahilin yüzde 90'ı halka açık, eskisinden çok daha güzel bir şekilde yeşil alanları, spor alanları ile yaşam merkezi haline gelecek. Ciddi şekilde otopark ceplenmesi de yapıyoruz" dedi. Boğaçayı Projesi'nin de devam ettiğini belirten Türel, "Birileri yapmayalım diye eteğimizden çekiştiriyor ama biz Antalya için güzel olduğunu bildikten sonra, milletimizin de desteğiyle yapıyoruz" ifadesini kullandı.
BİZE ULAŞIN