Sınav soruları ‘Sarı Selami’den

FETÖ’nün ‘mahrem askeri yapılanmasına’ yönelik operasyonda soru hırsızlığı ortaya çıktı. Askeri liselere giriş sınavı sorularının ‘Gaybubet Evleri’nde dağıtıldığı belirlendi

Sınav soruları ‘Sarı Selami’den
Antalya'da FETÖ'nün 'mahrem askeri yapılanmasına' yönelik operasyonlarla ilgili ilginç bir ayrıntı ortaya çıktı. İtirafçı olan askerler sınav sorularının 'Gaybubet Evleri'nde dağıtıldığını söyledi.

ASKERLERİN İMAMI 'SARI'
Gözaltına alındıktan sonra tutuklanan 42 kişi arasında yer alan ve örgüt içinde 'Sarı' olarak isimlendirilen AFAD memuru Selami Tayfuroğlu'nun askeri yapılanmanın Antalya İl İmamı olduğunun belirlenmesiyle ilginç gelişmeler yaşandı. Tayfuroğlu'nun örgüt içinde rütbeli tüm askerlerin üzerinde olduğu ve tüm emirleri veren isim olduğu tespit edildi. Tayfuroğlu'nun poliste ifade vermekten kaçındığı ve susma hakkını kullandığı öğrenildi. AFAD Memuru TSK Antalya İl İmamının susma hakkını kullanmasına karşın örgütteki askerler itiraflarda bulundu. İtirafçı askerler, mahrem il imamı ile birlikte gaybubet evlerinde sınav öncesi kamp yaptıklarını belirterek, "Bize verilen hazırlık test soruları sınavdaki sorularla birebir aynıydı. Sınavlara girdiğimizde tam puanla kazandık. Sınav sonunda mahrem imamlara 'Biz şimdi bu soruları çalmış olmuyor muyuz diye sorduk' ancak bize 'Karıştırmayın. Günahı sevabı bize' diyerek susturdular" diyerek olayların perde arkasını anlattı.

NAMAZ KILMAYIN TALİMATI
Operasyonda yakalandıktan sonra itirafçı olan askerlerin ifadelerinde mahrem imamın 'namaz kılmayın' talimatı verdiği de kayıtlara geçti. İfadelerde, "Mahrem imam, askeri okullarda illa ki namaz kılacaksak bile gözle kılmamızı istediler. Bunun yanında abdesti tuvaletlerin duvarlarında teyemmüm yaparak almamızı isteyip namaz saatleri için saat alarmını namaz vaktine kurmamız halinde deşifre olacağımızı anlattı. Mahrem imamların farklı ve çok sayıda kod isim kullanıp asla cep telefonu kullanmadıkları da tespit edildi.

İLÇE İMAMINI YURT DIŞINA KAÇIRACAKTI
MUĞLA'NIN Fethiye ilçesinde FETÖ soruşturması çerçevesinde gözaltına alınıp adliyeye sevk edilen H.Y. tutuklandı. H.Y'nin polislerin sözde ilçe imamını yurt dışına kaçırmaya çalıştığı ve örgütün gizli haberleşme programı Bylock kullandığı tespit edildi.
BİZE ULAŞIN