Rekorlar yılı olacak

Yılbaşını görevde olan çalışanları ziyaret ederek geçiren Antalya Valisi Münir karaloğlu , 2018 için de iddialı konuştu, Karaloğlu, “Yeni yıl rekorlar yılı olacak” dedi.

Rekorlar yılı olacak
Antalya Valisi Münir Karaloğlu, yeni yıla nöbet tutarak giren güvenlik güçleri, itfaiye ve 112 Acil Çağrı Merkezi çalışanlarını ziyaret edip, yeni yıllarını kutladı.

ÇALIŞANLARDAN BİLGİ ALDI
Vali Karaloğlu'na ziyaretlerinde İl Jandarma Komutanı Cengiz Yıldız, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, Antalya Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya ve Sahil Güvenlik Grup Komutanı Önder Göksel eşlik etti. Ziyaretlerine Fatih Polis Merkezi'nden başlayan Vali Karaloğlu, polis memurlarıyla tek tek el sıkışıp sohbet etti. Ardından Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye İstasyonu'na geçen Karaloğlu ve beraberindekileri Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Birol Ekici ve İtfaiye Daire Başkanı Ahmet Kısa karşıladı. Vali Karaloğlu, kentte meydana gelen yangınlarla ilgili bilgiler aldı. Polis merkezi, itfaiye, MOBESE, Güvenlik ve Acil Durumlar Merkezi'nin (GAMER) de içinde bulunduğu 112 Acil Çağrı Merkezi'ni ziyaret eden Karaloğlu, sağlık personeliyle bir süre sohbet etti.

2018'DE REKOR KIRACAĞIZ
Asılsız çağrıların oranı hakkında bilgi alan Vali, eğitimle bu sorunun da üstesinden gelineceğini söyledi. Vali Karaloğlu, GAMER'in acil durumlarda toplanan bilgilerin Ankara'ya iletildiği bir merkez olduğunu kaydetti. MOBESE sisteminden kent genelindeki durumu da takip eden Münir Karaloğlu, hem şehir olarak hem de ülke olarak iyi bir yıl geçirildiğini söyledi. Güvenlikle ilgili Antalya'da herhangi bir sorun olmadığını da ifade eden Karaloğlu, "2017'de hedefe ulaştık diyebiliriz. Turist sayısında 10 milyonu geçmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Kentteki huzur ve güven ortamı devam ediyor. Turizmde huzur önemli. 2018'de de yine Antalya olarak rekorlar kıracağımızı temenni ediyoruz" dedi.
BİZE ULAŞIN