Milyonlar ‘Umut’tan

Milli Piyango’nun büyük ikramiyesinin isabet ettiği çeyrek bileti satan bayi belli oldu. Kostakoğlu çiftinin Şarampol Caddesi’ndeki ‘Umut Gişesi’ bir kişiyi daha milyoner yaptı

Milyonlar ‘Umut’tan
Milli Piyango İdaresi'nin yılbaşı büyük ikramiye çekilişinde Antalya'dan satılan ve 61 milyon lira isabet eden çeyrek bileti satan bayi belirlendi. Muratpaşa ilçesi Şarampol Caddesi'ndeki Umut Gişesi'ni işleten Orhan Kostakoğlu ve eşi Havva Kostakoğlu'nun bileti sattıkları ortaya çıktı.

KARI KOCA BAYİLER
Milli Piyango'nun yılbaşı özel çekilişinde büyük ikramiyenin isabet ettiği Antalya'daki bileti satan seyyar bayi Havva Kostakoğlu, ikramiyenin kime çıktığını bilmediğini ve talihliden de hiçbir beklentisi olmadığını söyledi. Bilet satışlarını 'umut' adını verdiği gişede yapan Kostakoğlu, kendisi gibi milli piyango satan eşi Orhan Kostakoğlu ile yaptığı açıklamada, 2012'den beri milli piyango bileti sattığını, eşiyle çalıştığını ifade etti.

İYİ DEĞERLENDİRSİN
İkramiye kazanan talihliye 'güzel değerlendirmesi' tavsiyesinde bulunan Kostakoğlu, "İkramiyenin kime çıktığını bilmiyorum. Ondan da hiçbir beklentim yok. Çalışmayı seviyorum. Sadece teşekkür etmesi benim için yeterli" dedi. Orhan Kostakoğlu ise 23 yıldır bilet sattığını belirterek, eşinin herkesi milyoner yaptığı, bir tek kendisini parasız bıraktığı esprisini yaparak, "Talihli inşallah parayı iyi yerde kullanır. Diğer arkadaşlar gibi kendini dağıtmaz, kaybetmez. Parasının kıymetini bilir" diye konuştu.

BİLETİ 20 ARALIK'TA ALMIŞ
Antalya Şans Oyunları ve Milli Piyango Bayileri Esnaf Odası Başkanı Yalçın Sayar da 61 milyon liralık yılbaşı büyük ikramiyesine kentin ortak olmasının gururunu yaşadıklarını dile getirdi. 9794035 numaralı bileti Havva Kostakoğlu'nuni sattığını tespit ettiklerini anlatan Sayar, "20 Aralık'ta bilet alınmış ama hangi talihliye ulaştığı belli değil. Son iki yılda büyük ikramiye Antalya'ya çıktı. Antalya bundan sonra da kazanmaya devam edecek. Antalyalılar bize güvendi. İnsanlar artık çevre illerden Antalya'ya bilet almaya geliyor. Kentte piyango turizmi oluştu" dedi.

60 MİLYON BİLET SATILDI
Oda Başkanı Sayar 2017 yılında toplamda 60 milyon piyango bileti sattıklarını kaydetti. Bu rakamların sektör yönünden önemine vurgu yapan Sayar, "Sattığımız bilet sayısı ciddi bir ekonomi boyutuna ulaştı. Bunun karşılığında insanlarımızın büyük ikramiyeden pay alması bizi mutlu etti" ifadelerini kullandı.

FURKAN YAZICI
BİZE ULAŞIN