Alanyaspor'da Karaman dönemi

Aytemiz Alanyaspor’da Hikmet Karaman dönemi resmen başladı. Deneyimli teknik adam 1.5 yıl boyunca Şimşek’in teknik patronu olacak

Alanyaspor'da Karaman dönemi

Aytemiz Alanyaspor'un yeni teknik direktörü Hikmet Karaman oldu. Kulüp binasında düzenlenen törende Karaman 1.5 yıllık söyleşmeyi imzaladı. Alanyaspor Cengiz Aydoğan Tesisleri'nde gerçekleşen imza törenine Kulüp Başkanı Hasan Çavuşoğlu, yönetim kurulu üyeleriyle teknik direktör Hikmet Karaman ve ekibi katıldı. İmza töreninde konuşan Başkan Hasan Çavuşoğlu, sezonunun ikinci yarısı öncesinde teknik direktör sorununu Hikmet Karaman ile çözdüklerini söyledi. Tecrübeli bir teknik adamla anlaştıklarını belirten Çavuşoğlu, "İnşallah bir canlılık, hareketlilik getirecektir. Herkesin bildiği tanıdığı hocamız da bu kapasitede biridir" dedi. Çavuşoğlu, transferle ilgili olarak da, "Hocamızla konuşup gerekli transferleri yapacağız" diye konuştu.

RENK KATMAYA GELDİK
Hikmet Karaman da Hasan Çavuşoğlu ve kulüp yönetimine teşekkür ederken, "Ligin özellikle ikinci yarısında daha zor geçeceği malum. Ama biz de buraya renk katmaya, bugüne kadar olan başarıları daha yukarıya çekmeye geldik. İnşallah taraftarlarımızla şehrimizle ve yönetimimizle gerçekleştiririz" diye konuştu.

'BÖYLE OLMUYOR'
Transferlerle ilgili gelişmeler olursa yönetim kurulunun gereken açıklamayı yapacağını kaydeden Karaman, "Hocanın yapacağı iş başka. Transferden çok takıma odaklanacağız. Ardından mutlaka istişare yapacağız ve kulübümüz de gereken açıklamayı yapacaktır. Yani teknik direktöre gelip, 'Hocam kimleri alıyoruz?' Avrupa'da bu olmuyor, biz bu profesyonelliği Türkiye'de yaymamız gerekiyor" ifadelerini kullandı.

YARDIMCILARI BELLİ
2018-2019 futbol sezonu sonuna kadar Aytemiz Alanyaspor'un teknik direktörlüğünü üstlenen Hikmet Karaman'ın yardımcılığını Cüneyt Dumlupınar, Serkan Emre Sefa, Volkan Arslan ve kaleci antrenörü Ramazan Kurşunlu yapacak.

BİZE ULAŞIN