Haber hattı

Haber hattı

KEPEZLİ ÇOCUKLARIN BEYAZ PERDE KEYFİ
Antalya Kepez Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl hizmete açılan Kepezpark Varsak sinema salonları haftanın iki günü Kepezli çocuklara özel hizmet veriyor. Daha önce hiç sinemaya gitmemiş çocukların çoğunlukta olduğu projeden günde yaklaşık 300 çocuk yararlanıyor. Kepez'in farklı noktalarında eğitim gören öğrenciler, haftanın iki günü Kepez Belediyesi'nin araçları ile taşınarak tesislere ulaştırılıyor. Her yıl ortalama 40 bin öğrenci beyaz perde ile buluşturuluyor.

SELİNUS PLAJI'NDA PARAŞÜTLER HAZIR
Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde bulunan Selinus plajı, yamaç paraşütü sporcularının yeni gözdesi oldu. Özellikle Selinus plajının stabil rüzgarı, yaz-kış uçuş antrenmanı yapılabilir oluşu, sporcuları Gazipaşa'ya çekiyor. Ayrıca Selinus plajının hemen karşısında yer alan 200 metre yükseklikteki Evliya Tepesi'nde yapılması planlanan yamaç paraşütü uçuş pisti ise bölgeye ilgiyi artırıyor.

ANADOLU VAŞAĞI FOTOKAPANA TAKILDI
Burdur'da Doğa Koruma ve Milli Parklar 6'ncı Bölge Müdürlüğü ekiplerinin yaban hayatı araştırma çalışmaları kapsamında, nesli ciddi tehlike altındaki türlerden vaşak, 3 bireylik aile olarak fotokapanla görüntülendi. Bölge Müdürü Rıza Kamil, son alınan görüntülerde tespit edilen vaşakların yaban hayatının güzelliklerini bir kez daha gözler önüne serdiğini söyledi. Görüntülenen vaşakların Türkiye'de 'Anadolu vaşağı' olarak anıldığını kaydeden Kamil, nesli tükenme tehlikesi altında olan bu türün koruma altına alındığını belirtti.

MERMER OCAĞINA REHABİLİTASYON
Burdur'un Bucak ilçesinde eski mermer ocağı alanında rehabilitasyon çalışması kapsamında fidan dikilip, tohum ekildi. Bucak Orman İşletme Müdürlüğü terk edilen eski mermer ocaklarını rehabilite ederek fidan dikip tohum atıyor. Dermen Deresi Karaburun Tepesi yakınlarında kullanıma kapatılan mermer ocağı sahasında yeşillendirme çalışmalarına Bucak Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Yalçın Sezgin de katılarak fidan dikti, sedir ve kızılçam tohumu ekti.

BİZE ULAŞIN