Talihin tek adresi

‘Talih Kuşu’ Muratpaşa’nın üzerinde uçuyor. Yılbaşı çekilişinde ikramiyenin isabet ettiği Antalya’nın Muratpaşa ilçesi son 7 yılda 23 kez büyük ikramiyenin adresi oldu

Talihin tek adresi

Türkiye'de şans oyunlarında talih denildiği zaman ilk akla gelen il Antalya, ilçe olarak da Muratpaşa olmaya başladı. Süper Loto, Sayısal Loto, Şans Topu ve On Numara gibi oyunlardan son 7 yılda Muratpaşa'ya 21 kez büyük ikramiye çıktı. Son iki yıl ise Milli Piyango'nun talih kuşu yine bu ilçeye kondu ve büyük ikramiye sayısı 23'e yükseldi.

8 YILIN EN ŞANSLISI
Nüfusu 477 bini aşan Antalya'nın 19 ilçesinden biri olan Murtapaşa ilçesi şansta diğer 18 ilçeyi gölgede bırakıyor. Muratpaşa'ya son 8 yılda Süper Loto, Sayısal Loto, Şans Topu ve On Numara'dan 21 kez büyük ikramiye isabet etti. Bunun 17'si ise son 4.5 yılda çıktı. Son iki yıldır Milli Piyango'nun yılbaşı özel çekişilişindeki büyük ikramiye isabet eden çeyrek biletlerinin birinin Muratpaşa'da satılması dikkatleri bu ilçenin üzerine çekti.

73 MİLYON LİRA ÇIKTI
2016 yılının ikinci çeyreğinde 1, 15 ve 22 Haziran'da yapılan Şans Topu çekilişi ile 30 Haziran'da yapılan Süper Loto çekilişlerinde büyük ikramiye üst üste bu ilçeden oynanan kuponlara çıktı. İlçeye 8 yılda isabet eden ikramiyenin toplamı ise 73 milyon 200 bin lira.

VERESİYE BİLETLE ZENGİN
Muratpaşa ilçesinin Kapalı Yol Sokağı'nda Şan Büfe'yi işleten Muzaffer Seraki, 2011'de Süper Loto ve 2006'da Sayısal Loto talihlilerini kazandıran bayi oldu. 2006 yılında Sayısal Loto'yu kazanan talihlinin kendi bayisinden çıktığını ifade eden Seraki, "O gün dükkanı teyzemin oğluna emanet etmiştim. Kuponu oynayan talihli parası olmadığını ve kuponu veresiye oynayıp, birkaç gün sonra ücretini ödemişti" dedi. Seraki, kazanan kişiyi öğrenince "Bizi de görürsün artık dedim. O da 'görmez olur muyum, tabi ki de göreceğim' dedi. Ama kayıplara karıştı" ifadesini kullandı.

BUNLAR TESADÜF DEĞİL
?
Antalya Şans Oyunları ve Milli Piyango Bayileri Esnaf Odası Başkanı Yalçın Sayar, şans oyunlarının Muratpaşa'ya çıkmasının tesadüf olmadığını ifade etti. Geçen yılki talihlinin biletini satan isim de olan Sayar, "Muratpaşa birçok ilimizden büyük. Böylelikle şans oyunları bayileri ve satıcıları fazla durumda. Kazananların Muratpaşa ilçesinden çıkması tesadüf değil" diye konuştu.

TALİH KUŞU TEPEMİZDE
Muratpaşa esnaflarından Sercan Çobanoğlu ise, ilçenin artık şans oyunları konusunda rüştünü kanıtladığını ifade ederek, "Talih kuşu Muratpaşada uçuyor" ifadelerini kullandı. Yılbaşı sonrasında ilçedeki şans oyunları bayilerinin önünde uzun kuyruklar oluşturan vatandaşlar teselli ikramiyesi arıyor. Bilet kuyruğunda bekleyen Ahmet Yılmaz, Milli Piyango çeyrek biletine amorti çıktığını belirtirken, bu yılda büyük ikramiye talihlisinin Muratpaşa'dan çıkmasını ilçenin nüfusunun bir hayli fazla olmasına ve şans oyunlarında bir gelenek haline gelmesine bağladı.

BİZE ULAŞIN