ASMEK hayata bağladı

12 yaşında geçirdiği talihsiz kazanın ardından tek kolunu kullanamayan 48 yaşındaki Demet Daşik, ASMEK’te yeniden hayata tutundu

ASMEK hayata bağladı
Büyükşehir Belediyesi'nin Antalya'ya kazandırdığı en büyük eğitim kurumu olan ASMEK, mesleki beceri kazandırmanın yanı sıra kursiyerlerinin hayatına dokunuyor. 12 yaşında geçirdiği talihsiz kazanın ardından tek kolunu kullanamayan 48 yaşındaki Demet Daşik, önüne çıkan engellere aldırış etmeden ASMEK'te yeniden hayata tutundu.

ZAMANINDA
Yaşadığı talihsiz kazanın ardından yılmadan eğitimine devam edip üniversiteyi bitiren Demet Daşik bir bankanın müfettişlik uzmanlığı sınavını kazansa da engelli olması sebebiyle işe alınmadı. Turizm sektöründe uzun yıllar çalışan Daşik, 2010 yılında emekli oldu ancak anne ve babasını art arda kaybedince zor günler geçirdi. ASMEK tam da umutlarının tükendiği anda Demet Daşik'in karşısına çıktı.

KURSA DEVAM EDECEK
Engeline rağmen bilgisayar kursundan Rusça'ya, yağlı boya kursundan ahşap boyamaya, harikalar yaratmaya başlayan Demet Daşik, "ASMEK'teki kursları sadece boş vakitlerin değerlendirilip, hobi edinilen merkezler değil aynı zamanda hayata anlam katan kurslar. Engelli olmak hayattan vazgeçmek değil. Şimdi, engellilerin katılabileceği bir hobi kursu açmak istiyorum. Engellilerin yaşamdan keyif almaları için bu projeyi gerçekleştirmek istiyorum" dedi.
BİZE ULAŞIN