Derinliklerin koruyucusu

Profesyonel dalgıç Ali Kılıç, kendisini, insanların kirlettiği denizdeki canlıları kurtarmaya adadı. Mavi derinliklere dalan Kılıç, canlıları kurtarıp doğal ortamına bırakıyor

Derinliklerin koruyucusu
Antalyalı profesyonel dalgıç ve su altı fotoğrafçısı Ali Kılıç (28), 3 yıldır kendisini, balıkçı ağlarına takılan, denize atılan teneke kutulara girip çıkamayan, oltaları yutarak yaralanan, yuvasını kaybeden deniz canlılarına adadı.

MESLEĞİNİ BIRAKTI
Akdeniz Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Elektrik, Elektronik Bölümü mezunu Ali Kılıç, üniversiteyi bitirdikten sonra 2 yıl kendi mesleğini yaptığını, aklının ve yüreğinin hep denizde olduğunu belirterek "5 yıl önce mesleğimi bırakıp asıl sevdiğim işi yapmaya karar verdim. 8 aylık eğitimin ardından 3 yıldız profesyonel dalgıç oldum. Şimdi dalış eğitimleri veriyorum" dedi.

BENDEN MUTLUSU YOK
3 yıl önce bir dalış sırasında ağlara takılan deniztavşanı gördüğünü söyleyen Kılıç, bu deniz tavşanıyla birlikte hayatının değiştiğini belirtti. Onu ağlardan kurtardıktan sonra bir süre eline aldığını, okşadığını ve stresini atmasına yardım ettiğini söyleyen Kılıç, "O olaydan sonra artık bunu bir hobi haline getirdim. Bazı günler sadece bu canlılar için dalış yapıyorum. Ağlara, insanların denize attığı bira şişelerine, parçalanmış balıkçı ağına, poşete, kopan oltalara takılan canlılar var mı diye bakıyorum. Onları kurtarıp biraz okşadıktan sonra doğal yaşamlarına bırakıyorum. O an dünyada benden mutlusu olamaz. Onları kurtarırken ayrı bir huzur yaşıyorum" ifadelerini kullandı.
BİZE ULAŞIN