İhracat patlayacak

BAİB Başkanı Mustafa Satıcı ihracat hedefini açıkladı: 1 milyon 700 milyon dolarlık 2017 rakamını bu yıl 2 milyar dolara çıkaracağız

İhracat patlayacak
Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB) Başkanı Mustafa Satıcı, bölge ihracatında 2017'de ciddi bir ivme yakalandığını belirterek, "Bu ivmeyi 2018'de de devam ettirmeyi planlıyoruz. Bu yıl Isparta, Burdur ve Antalya illerinden toplam 2 milyar dolar civarında ihracat yapmayı hedefliyoruz" dedi.

15 ÜLKEYE İLK KEZ
Satıcı, BAİB'de düzenlediği basın toplantısında bölge ihracatında 2017 verilerini değerlendirdi, 2018 hedeflerini açıkladı. Antalya, Burdur ve Isparta üçgeninde 6 bini aşkın ihracatçı firma ile gerçekleştirdikleri yoğun faaliyetler sayesinde bölge ihracatı adına çok başarılı bir yılı geride bıraktıklarına işaret eden Satıcı, bir önceki yıla göre geçen yıl yüzde 19,3 ihracat artışı sağlandığını ve 15 ülkeye ilk kez ihracat gerçekleştirildiğini bildirdi. Geride bırakılan yıl 1,6 milyar dolar olan ihracat hedefinin üzerine çıkarak 1 milyar 706 milyon dolar ihracat gerçekleştirdiklerini kaydeden Satıcı, "Bu, birlik tarihinde gerçekleştirdiğimiz en yüksek ihracat rakamı. Bölge olarak 156 ülkeye ihracat gerçekleştirdik. Bölge ihracatını da 2 milyar dolara çıkarıp Burdur ve Isparta illerimizin de potansiyelini ortaya koymaya çalışacağız" diye konuştu. Başkan Mustafa Satıcı, nisan ayında BAİB olağan genel kurulu yapılacağını ve yeni dönemde başkanlık için aday olmayacağını sözlerine ekledi.
BİZE ULAŞIN