Çocuklara yazık

Antalya’da çocukları ile evde kalan M.B, ‘intihar edeceğim’ diye bağırınca polis alarma geçti. Çocukları polis ve itfaiye kurtardı. Baba gözaltına alındı. Çocuklar ise anneye teslim edildi

Çocuklara yazık
Antalya'da eşi Lale B. tarafından 3 çocuğu ile birlikte 8 katlı binanın 7'nci katında bulunan daireye kilitlenen baba M.B, polis, itfaiye ve sağlık ekipleri tarafından düzenlenen operasyonla kurtarıldı.

İNTİHAR ETME ŞÜPHESİ
Olay Muratpaşa ilçesi 2370 Sokak'taki bir sitenin A Blok 7'nci katında meydana geldi. İddiaya göre, anaokulu öğretmeni Lale B. (32) kuaförlük yapan eşi Muhammet B. (33) ve çocukları M.D.B (4), İ.Y.B. (6), G.T.B'yi (2) evde bırakıp faturalarını ödemek için dışarı çıktı. Genç kadın, bir süre sonra telefonla aradığı eşinin, 'gazı açtım kendimi ve çocukları öldürüyorum' sözleri üzerine hemen durumu polise bildirdi. İhbar üzerine bölgeye çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. 8 katlı apartmanın 7'nci katındaki evin kapısını açamayan polis, merdivenli itfaiyeden destek istedi.

İTFAİYE ÇOCUKLARI KURTARDI
İtfaiye ekipleri, 3 çocuğu ve Muhammet B'yi evin penceresinden çıkardı. Büyük korku yaşayan çocukları polis, "Polis amcalarınız burada ağlamayın" diyerek sakinleştirmeye çalıştı. Çocuklar ve Muhammet B. polis merkezine götürüldü. Eşini ihbar ettikten sonra hızla eve gelen Lale B. ise ailesini göremeyince büyük korku yaşadı.

BEN KİLİTLEMEDİM
Çocuklarının hayatta olduğunu öğrenince sevinen Lale B, yaşananlarla ilgili, "Eşim alkol bağımlısı, sürekli tedavi görüyor. Bugün de elektrik ve su faturalarının son günüydü. Ben de çocuklarımı eşime bırakıp faturaları ödemeye gittim. Telefonumu da eşime bıraktım. Ne yapıyorsunuz diye aradım 'gazi açtım çocukları ve kendimi öldürüyorum' dedi. Hemen otobüsle eve geldim. Geçerken itfaiye ve ambulansı gördüm. Eve kilitleme gibi bir durum yok, insan çocukları ile kocasını eve kilitlerler mi? İçmiştir, sapıtmıştır ondan öyle söylemiştir" dedi.
BİZE ULAŞIN