Eğitime büyük destek

Otomotiv satışında Türkiye birincisi olan ��Zamanlar’ babalarının vasiyeti üzerine 24 derslikli ilköğretim okulu yaptıracak. Aile ile Antalya Valiliği arasında protokol imzalandı

Eğitime büyük destek
ANTALYA'DA uzun yıllardır otomotiv sektöründe faaliyet gösteren Zamanlar Otomotiv'in sahipleri, Muratpaşa ilçesi Doğuyaka Mahallesi'nde ilkokul yapılması için arsa ve para bağışında bulundu. Muratpaşa Belediyesi'nin de arazi bağışında bulunduğu alanla ilgili Antalya Valiliği'nde taraflar arasında protokol imzalandı.

HEM ARSA HEM PARA
Vali Münir Karaloğlu'nun makamında gerçekleşen Protokol törenine hayırseverler Çiğdem Zaman, Hakan Zaman, Ahmet Şevki Zaman ve Görgün Şıkman katıldı. Protokole göre, Doğuyaka Mahallesi'nde 8 bin 458 metrekare alanda yapılacak olan 24 derslikli Salih Fikri Zaman İlkokulu için aile, bin 695 metrekare arsa ile 600 bin lira bağışta bulundu.

VASİYET YERİNE GELDİ
Merhum Salih Fikri Zaman adına yaptırılacak okul için hayırsever aile adına konuşan Ahmet Şevki Zaman, "Babamız çok hevesliydi bir okul yaptırmaya. 3-4 yıl önce Milli Eğitim'den bize gelmişlerdi ve teklifte bulunulmuştu. Hemen kabul etmişti ama arsa problemi nedeniyle yapılamamıştı. Kendisini 1.5 sene önce kaybettik. Böyle bir vasiyeti vardı. Bizde yerine getirdik" dedi.

BİN DERSLİK GEREKLİ
Antalya'da 2019'a kadar 1000 derslik ilave edilmesi gerektiğini belirten Vali Karaloğlu ise "2019'a kadar bütün okullarda tekli eğitime geçilecek ve bunun için altyapıyı oluşturmamız lazım. Antalyalıların katkısını bekliyoruz. Açığın kapatılması için yeni hayırseverlerin katkı- Süleyman Uyar ları da çok önemli" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN