Anılar Kepez'de yaşayacak

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ‘Dokuma Yeşilçam’ projesini başlattı. Proje ile Türk sinemasının duayen isimleri Antalya’da yaşatılacak

Anılar Kepez'de yaşayacak

Türk sinemasına dair birçok eserin ve hatıranın bir araya getirilerek sergileneceği Dokuma Yeşilçam kapılarını yakında açacak. 1956 yılında dönemin Başbakanı Adnan Menderes'in temel atma törenini gerçekleştirdiği ve 2003 yılına kadar şehrin en önemli istihdam kaynaklarından olan Dokuma, sonraki süreçde kaderine terk edilmişti. Yaklaşık 500 dönümlük arazi üzerine kurulan Dokuma Park, Başkan Tütüncü tarafından yılın 365 günü kültür, sanat ve sosyal yaşam merkezi olma yolunda ilerliyor. Son olarak Yeşilçam hatıralarının hayat bulacağı Dokuma Yeşilçam projesinde sona yaklaşılıyor.

NOSTALJİK YOLCULUK
Türk sinemasına dair yüzlerce hatıranın sergileneceği birçok eserin bir araya getirildiği Dokuma Yeşilçam'da ziyaretçiler nostaljik bir yolculuğa çıkacak. Kepez Belediye Başkanı Tütüncü sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda "Dokuma Yeşilçam kapılarını yakında açıyor. Muhtemelen hiç görmediğimiz ya da çoktan unuttuğumuz pek çok hatıra bizleri bekliyor" ifadelerini kullandı. Öte yandan Başkan Tütüncü geçmişe nostaljik bir yolculuğun ziyaretçileri beklediğini ifade etti.

FURKAN YAZICI/ANTALYA

BİZE ULAŞIN