Antalya-Gaziantep kardeşliği

Antalya siyasetinin önemli isimleri, 202 kişilik heyetle Gaziantep’e çıkarma yaptı. İki ilin yöneticileri Türkiye’ye ‘kardeşlik’ mesajı verdi

Antalya-Gaziantep kardeşliği

Antalya Büyükşehir Belediyesi, AK Parti İl Başkanlığı ve Anadolu Hemşehri Derneği Platformu tarafından ortak projelendirilen 'Sevdamız Anadolu' gezisi Gaziantep'e düzenlendi. Antalya siyasetinin önemli isimlerinin katıldığı gezide renkli anlar yaşandı.

DAVUL ZURNA İLE
Antalya'dan giden kafileye, davullu-zurnalı karşılama yapılırken, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin gelen konukları karşıladı ve sohbet etti. Yöresel halk oyunlarıyla karşılanan Antalya kafilesinde Başkan Türel ve protokol üyelerinin boynuna Türk bayrağı asıldı. Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya "Bu tür buluşmaları çok önemsiyorum. Allah kalbimizdeki memleket sevgisini sürekli artırsın" ifadelerini kullandı.

GÖNÜLLER BİR OLDU
Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Türkiye'nin dört bir tarafının medeniyetler coğrafyası olduğunu söylerken, "Şırnak'ta huzur olmazsa Antalya'da hiç olmaz. Gaziantep'te olmazsa İzmir'de hiç olmaz. Biz hep birlikte Türkiye olduğumuzu en güzel şekilde göstereceğiz" ifadelerini kullandı. Anadolu Hemşehri Dernekleri Platformu Başkanı Deniz Akgün ise kurdukları 'Gönül Köprüsü' projesi ile Anadolu'nun her şehrini tanıtmaya çalıştıklarını söyledi.

ZEUGMA MÜZESİ
Zeugma Mozaik Müzesi'nde birbirinden önemli mozaiklerin sergilendiği eserler kafile tarafından ziyaret edildi. Dünyaca ünlü Antep mutfağının lezzetlerini tadan kafile, yemeklere hayran kaldıklarını söylerken, şehrin tarihi ve kültürel yerlerini ziyaret etti. 6 bin yıl tarihi geçmişe sahip Antep Kalesi, Hamam Müzesi, Yemek Müzesi, Bakırcılar Çarşısı gibi tarihi yerler gezilirken ziyaretçiler bolca fotoğraf çektirdiler.

HEYETE GAZİANTEP'TE BULUNAN BAKANLAR DA KATILDI
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç, AK Parti İl Başkanı Rıza Sümer, Anadolu Hemşehri Platform Başkanı Deniz Akgün, sivil toplum mensupları, dernek üyeleri ve basın mensuplarının katılımıyla gerçekleşen Antep gezisine 202 kişi katıldı. Çeşitli programlara katılmak için Antep'te bulunan Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Antalya kafilesi için düzenlenen yemeğe katıldı.

FURKAN YAZICI/GAZİANTEP

BİZE ULAŞIN