İki çocuğuyla sokağa atılacak

Fethiye’nin Karaçulha mahallesinde eşinin terk edip boşanma davası açtığı iki çocuk annesi kadın, bu kez eşinin ailesi tarafından da oturduğu evden atılıyor

İki çocuğuyla sokağa atılacak

Muğla'nın Fethiye ilçesi Karaçulha Mahallesi'nde yaşayan M.A. (32), eşinin terk etmesi ve boşanma davası açmasının ardından eşinin ailesi tarafından oturdukları evden çıkarılıyor. 2008 yılında C.A. ile kaçarak evlendiklerini ve iki çocukları olduğunu anlatan M.A, "Eşimin ailesinin yakınındaki bir evde bir süre kirada oturduk. Eşimin ailesinin evinin yanına ev yaptırmak için kendi ailemden destek aldık ve bu evi yaptık. Eşimin daha önce evli olduğunu ve bir çocuğu bulunduğunu evlendikten sonra öğrendim. Bu arada eşimin ailesi ile sorun yaşayınca eşim 1 yıl önce evden ayrıldı ve ben çocuklarımla tek başıma kaldım" diyerek başından geçenleri anlattı.

TEHDİT EDİLİYORUZ
Başka bir kadınla ilişkisi olduğu belirtilen C.A'nın eve gelerek kendilerine 'Bu evde kalmaya devem edebilirsiniz' dediğini anlatan M.A, geçtiğimiz hafta C.A'nın ailesi tarafından gönderilen 'evden çıkın' tebligatı ile şaşkına döndü. Eşini sevdiğini ve ayrılmak istemediğini söyleyen M.A, "Ailesi bize devamlı baskı yaptı. Bizi çocuklarımla bu kış gününde sokağa atacaklar. Herkes evi ailemle beraber yaptırdığımızı biliyor. Bana ve çocuklarıma tehditler yapılıyor. Öldüreceklerini söylüyorlar. Polise giderek devlet koruması isteyeceğim" ifadelerini kullandı.

BİZE ULAŞIN