Önce can güvenliği

SABAH Akdeniz’in gündeme getirdiği ‘Üniversitelilerin trafikle imtihanı’ başlıklı haber ses getirdi. Yola demir korkuluklar yapıldı, Büyükşehir Belediyesi üst geçit sözü verdi

Önce can güvenliği
Akdeniz Üniversitesi öğrencilerinin okullarına ulaşabilmek için ölümüne mücadelesini SABAH Akdeniz'in gündeme getirmesinin ardından can kaybı yaşanmaması için acil önlem alındı. Yol ortasındaki refüjlerde sökülen tel örgülerin yerine demir korkuluklar yapıldı. Bu sayede Kepez ilçesinin Yeşilyurt, Şafak, Kültür ve Gülveren mahallelerinde oturan 8 bine yakın öğrencinin üniversite gidiş-gelişlerinde Hürriyet Caddesi'ndeki tel örgüleri kelle koltukta aşmasının önüne geçilmiş oldu. Valilik, karayolları ve büyükşehir belediyesi yetkilileri öğrencilerin can güvenliğinin her şeyin önünde geldiğini kaydederek böyle bir önlemi aldıklarını söyledi. Yapılan demir korkulukları öğrencilerin yıkması ve aşmasının mümkün olmadığını belirten yetkililer, "Hiçbir öğrencimizin saçının bir telinin bile zarar görmesini istemiyoruz. Bu nedenle acil önlem aldık" dedi.

ÜST GEÇİT MÜJDESİ GELDİ
Öte yandan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel söz konusu kavşağa üst geçit müjdesini verdi. Önümüzdeki günlerde yapımına başlayacakları üst geçit ile bu sorunun tamamen ortadan kalkacağını da belirten Türel, "Bizim için öğrencilerimizin can güvenliği her şeyin önünde gelir. Ne gerekiyorsa yaparız" dedi.
BİZE ULAŞIN