Dört Mevsim sergisi açıldı

Antalya'nın Kaş ilçesinde ilkokullar arasında yapılan yarışmada dereceye giren resimlerin yer aldığı 'Dört Mevsim' sergisi açıldı.

Dört Mevsim sergisi açıldı

Kaş Kültürevi'ndeki serginin açılışına Kaymakam Bilgihan Bayar, Belediye Başkanı Halil Kocaer, İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Atılgan, Belediye Kültür Hizmetleri Müdürü Ali Evren, Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Ceylan, Belediye Meclisi Üyesi Mustafa Özen, Kaş Çocukları İçin Çalışkan Arılar Derneği Başkanı Neriman Ünal, dernek yöneticileri, okul müdürleri, yarışmada dereceye giren 16 öğrenci ve velileri katıldı.

Kaş Kaymakamlığı, Kaş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kaş Çocukları İçin Çalışkan Arılar Derneği tarafından ilkokul öğrencileri arasında 'dört mevsim' konulu resim yarışması düzenlendi. Yarışmaya okullarından elemeleri geçen 100 resim katıldı.

Yarışma sonunda birinci sınıflarda Kaş Merkez İlkokulu'ndan Turan Kandemir, ikinci sınıflarda Üzümlü İlkokulu'ndan Azra Çotoğlu, üçüncü sınıflarda Kalkan İlkokulu'ndan Hazal İlban, dördüncü sınıflarda Ova İlkokulu'nda Nisa Işık birinci oldu. Sergi öncesi yarışmalarda her sınıftan ilk dört dereceye giren birincilere 100 lira, ikincilere 75 lira, üçüncülere 50 lira, dördüncülere 30 lira para ödülü ve dereceye giren 16 öğrenciye birer kaban hediye edildi.

Kaymakam Bilgihan Bayar, "Eğitimin en büyük amaçlarından biri, çocuklarımızı sanata yöneltmektir. Resim, müzik, spor gibi etkinlikler çocuklarımızın ufkunu açar. Geleceğe daha güvenle bakmalarını sağlar. Bu sergide bunun güzel bir örneğini görüyoruz. Bu çalışma için Kaş Çocukları İçin Çalışkan Arılar Derneği yöneticilerine ve üyelerine teşekkür ediyorum" dedi.

Ardından serginin açılışını resimleri yer alan üç öğrenci yaptı. Öğrenciler tek tek resimlerinde neleri çizdiklerini anlattı. Karışık teknikte resimlerin yer aldığı sergi 30 Ocak'a kadar açık kalacak.

BİZE ULAŞIN