Okulda gizli odalar

Antalya’nın Kemer ilçesinde FETÖ soruşturması kapsamında 15 Temmuz darbe girişimi sonrası kapatılan okulun tuvaletlerinin arkasında gizli bir toplantı odası bulundu

Okulda gizli odalar
Antalya'nın Kemer ilçesinde 15 Temmuz darbe girişiminin ardından başlatılan FETÖ soruşturması kapsamında el konulan Özel Toros Güven Koleji'nde gizli toplantı odası ortaya çıktı. Geçtiğimiz yıl Şubat ayında zamanın Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın girişimiyle Kemer Adliyesi olarak tahsis edilen bina bir yıl sonra yeniden okul olması için Milli Eğitim Bakanlığı'na devredildi.

MALZEMELERE EL KOYULDU
Binanın yeniden okul olarak kullanılması için tadilat çalışmaları sürerken, üst katında 2 ayrı odayla birlikte bodrum kattaki tuvaletten geçilen gizli bir oda daha bulunması şaşırttı. Tuvaletlerin arasındaki boşlukta bulunan ayrı bir kapıdan girilen gizli odada kanepeler ve kitaplar bulunduğu belirlendi. Odada çeşitli kitaplar ve kıyafetler de olduğu kaydedildi. Odanın içerisinde bazı kitaplar ve kanepe ile giysilerin yer aldığı görüldü.

ENÇ İNCELEME YAPTI
Beraberinde Kemer Kaymakamı Mustafa Cihat Feslihan, Kemer Cumhuriyet Başsavcısı Lütfü Boyalı, AK Parti Kemer İlçe Başkanı İsmail Selami Minta, Antalya Büyükşehir Belediyesi Kemer Koordinatörü Hasan Kal, Milli Eğitim İlçe Müdürlüğü yetkilileri ile birlikte binada incilemelerde bulunan AK Parti Antalya Milletvekili Gökcen Özdoğan Enç, incelemeler sırasında bodrum katta tuvaletlerin arkasına gizlenmiş bir oda bulunduğunu söyledi.

MÜCADELEMİZ SÜDECEK
Enç, "Tuvaletin arkasından gizli bölme ile teröristlerin toplantı yaptığı odaya giriliyor. Odada her şey var ve her şey ortada duruyor. Bu tuvaletin arkasından odaya çıkılıyor. Şeytanın aklına gelmeyecek operasyonlar. Bunlarla mücadeleye devam edeceğiz " dedi. AK Parti Kemer İlçe Başkanı İsmail Selami Minta ise, binanın önümüzdeki eğitim öğretim yılında tekrar okul olarak hizmet vermeye başlayacağını belirtti. Ziyaret sonrası okuldaki adliye tabelası da indirildi. Bulunan gizli odada toplantılar yapıldığının tahmin edildiği, konuyla ilgili inceleme başlatıldığı belirtildi.
BİZE ULAŞIN