Önce servis sonra köprü

Antalya’da çocukların sırtında dereden geçerek okula gitmesini sağlayan annenin imdadına belediye yetişti. Aksu İlçe Belediyesi, servis tahsis etti, köprü sözü verdi

Önce servis sonra köprü
ANTALYA'NIN merkez ilçelerinden Aksu'da, Barbaros Mahallesi ve Yeni Mahalle'yi (Toparlar) birbirinden ayıran dere yatağında, öğrencilerin annelerinin sırtında dereden geçerek okula gittiği yönünde çıkan haberlerin ardından Aksu Kaymakamlığı, Aksu Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü harekete geçti.

İNCELEME YAPTI
Başkan yardımcıları ile birlikte bölgeye giderek incelemelerde bulunan Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin konu hakkında bilgi aldı. Aksu Belediye Başkanı Şahin konuyu yerinde inceledi. Şahin, "Bahsi geçen yerde hiç yol yokmuş gibi haber yapılması doğru değil. Köprü yapmak istediğimiz yerde vatandaşın özel mülkiyeti var. Belediye olarak burada bir köprü çalışmamız var. Yol yok denilen mahallenin yoluna asfalt döktük. Buraya normal köprü yapma şansımız yok. Çünkü özel mülkiyet var" dedi.

DEVLET HAREKETE GEÇTİ
Dere yatağına yaya geçidinin yapılması için çalışmalarının olduğunu da kaydeden Başkan Şahin, "Kanal, Devlet Su İşleri'ne (DSİ) ait. Onlardan da onay alacağız. Dere yatağının 30 metre olması çalışmalarımıza engel teşkil ediyor. Öğrenciler ile ilgili bize hiçbir talep gelmedi. Vatandaşlar bize daha önce 'Tarlalarımıza geçmek istiyoruz' dedi. Burada hiç yol yok demek çok yanlış. 500 metre uzağında köprü var" diye konuştu. Aksu İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Gökçen de öğrenciler için servis sağlandığını açıkladı.
BİZE ULAŞIN