Santral’de ilk beton döküldü

Antalya Büyükşehir Belediyesi Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşüm projesi Kepez- Santral’de, hak sahiplerine verilecek olan konutların inşaatına başladı

Santral’de ilk beton döküldü
Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin Kepez Santral Kentsel Dönüşüm Projesi'nde hak sahiplerine ait tüm parsellerde teslim edilecek konutların inşaatı başladı. Altyapı çalışmalarının binalardan önce yapıldığı projede, hafriyat ve temel kazı çalışmalarının tamamlanmasının ardından çalışmalar hız kazandı. Konutların temel beton dökümüne başlandı. İş makinaları ve beton mikserleri proje alanında hummalı bir çalışma yürütüyor. Projede, ilk etapta hak sahiplerinin konutları yapılacak.

PRESTİJLİ YAŞAM MERKEZİ
Sur Yapı tarafından hazırlanan proje içerisinde yer alan akıllı şehircilik uygulamaları Avrupa Birliği'nden 5 milyon Avro hibe kredisi almıştı. Meydanları, göletleri, çocuk parkları, alışveriş alanları, okullar ve pazar alanlarıyla Antalya, son derece modern ve konforlu bir yaşam alanına kavuşacak. Vatandaş raylı sistemle şehir merkezine kolaylıkla ulaşım sağlayabilecek.

YEŞİL ALANLAR KORUNACAK
Proje toplam 261 bin metrekare yeşil alanıyla Türkiye'ye örnek bir yaşam merkezi olacak. Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından Kepez-Santral bölgesinde bulunan ve yıkımı gerçekleşen 3 bin 227 evin bahçesindeki ağaçlar kesilmeyerek, tekrar yaşatılmak üzere Kepez-Santral' de kurulan fidanlık içerisinde özenle korunup, bakımları yapılıyor.
BİZE ULAŞIN