Üniversiteli periler

Türkiye Kadınlar Basketbol İkinci Ligi ekiplerinden Akdeniz Üniversitesi, Antalya’nın kadın basketbolundaki lokomotifi oldu.Takımın yeni hedefi 1’inci lig

Üniversiteli periler
AKDENİZ Üniversitesi, Türkiye Kadınlar Basketbol 2. Ligi'nde Antalya basketbolunu başarıyla temsil etmeye devam ediyor. Ligde ikinci yılını yaşayan takımın koçluğunu, Rıza Darendelioğlu yapıyor. Sporcu kadrosunun büyük bir bölümünü üniversite öğrencilerinin oluşturduğu takım, aynı zamanda 19 yaş ortalamasıyla ligin en genç takımı hüviyetine de sahip. Antalya kadın basketbolunun lokomotifi haline gelmeyi başaran kulüp, yetenekli sporcuları kadrosuna dahil ederek bir üst lige yükselmeyi hedef olarak belirledi. Hem puan, hem de fikstür avantajına sahip olduklarını belirten koç Rıza Darendelioğlu "Önceliğimiz, ligde yer alan toplam 60 takım arasında ilk 12'ye kalmak. Bu nedenle haftanın 5 gününü de antrenmanlarımızı aksatmadan sıkı bir şekilde sürdürüyoruz. İç saha maçlarımızı Akdeniz Üniversitesi kampüsünde bulunan Gazi Mustafa Kemal Spor Salonu'nda oynuyoruz. Asıl hedefimiz grubunda ilk 6 takımın yer alacağı final grubunda yer almaktır" dedi.

ÜNAL'IN İLGİSİ
Koç Darendelioğlu, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal'ın her türlü ihtiyaçlarına destek verdiğini ve zaman zaman antrenmanlarını da izlediğini belirterek, "Basketbolculara moral ziyaretinde bulunması, önemli maçlarımızı izlemesi sporcularımıza moral veriyor" diye konuştu.

TEKNİK EKİP
Yardımcı antrenör Özgür Ak, yönetici Yrd. Doç. Dr. Bülent Turna ve Doç. Dr. Mustafa Yıldız'ın teknik ekipte görev yaptığı kulübün yönetiminde Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Yılmaz Çoban, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Altunkaya, Doç. Dr. Alparslan Erman, Teknokent Müdür Yardımcısı İbrahim Yavuz, İbrahim Okumamış, Mesut Ceylan ve Rıza Darendelioğlu bulunuyor.

BAYAN BASKETBOL TAKIMI OYUNCULARI:
Ebru Koçak (Kaptan) Mihriban Çapalı Fatma Eker İrde Başak Sıla Kazaroğlu İlayda Şimşek Doğa Gözlü Nevra Çetinkaya Çağla Yıldız Selin Yüksel Tuana Uslu Deniz Gök Çağla Çoka
BİZE ULAŞIN