Bu sese kulak verin

Şiddet gördüğü kocasından boşanan Filiz Şeker, eşiyle yeniden evlenince babasından kalan maaşı dondurttu. Şeker, şiddete başvuran eşinden ikinci kez boşandı. Ancak maaşı tekrar bağlanmayınca ortada kaldı

Bu sese kulak verin
Şiddet gördüğü eşinden boşanıp hayata yeni bir başlangıç yapmak için Antalya'ya gelen Filiz Şeker, dürüstlüğünün cezasını çekiyor. Memleketi Gaziantep'in Nizip ilçesinde 1987 yılında evlenen 49 yaşındaki Filiz Şeker, alkol bağımlısı olan eşinden uzun süre şiddet gördüğünü ve 3 çocuğu için çektiği acılara katlandığını söyledi. Şeker, üç kez ölümden döndüğünü, eşinin pompalı tüfeği başına dayamasının bardağı taşıran son damla olduğunu belirterek 30 yıllık eşinden 2016 yılının Ekim ayında boşandığını anlattı.

ANTALYA'DA YENİ SAYFA
Filiz Şeker, 27 yaşındaki oğlu ve 26 yaşındaki kızının evlenerek yuva kurması sonrası 19 yaşındaki oğlu ile Antalya'da yeni bir sayfa açtığını vurguladı. Gaziantep'te Türkiye Elektrik Kurumu'ndan emekli olan babasının emekli maaşı ile iki ay geçindiğini ifade eden Şeker, eski eşinin 'tövbekar oldum, bana dönersen içkiyi bırakacağım' sözü sonrası ona son bir şans vermeye karar verdiğini kaydetti.

MAAŞI KENDİSİ DONDURTTU
Eşi ile tekrar evlenen Şeker, aynı gün, "Boğazımdan haram lokma geçmesin" diyerek, SGK'ya dilekçe ile başvurdu ve maaşının dondurulmasını istedi. Ancak kararının kısa sürede pişmanlığa dönüştüğünü söyledi. Eşinin yeniden şiddet kullanması ile geri dönmemek üzere gemileri yaktığını anlatan Şeker, "15 gün içerisinde dondurulan maaşım bir türlü yeniden bağlanmadı. Gaziantep, Antalya SGK il müdürlükleriyle defalarca görüştüm. Ama çabalarım sonuçsuz kaldı" dedi.

MÜFETTİŞLER HÂLİME ACIDI
Maaş bağlanamadığı gibi bir de bir aylık maaşın geri istendiğini ifade eden Şeker, "Aradan bir yıl geçmesine karşın maaş bağlanmayınca çıkmaza girdim. Ağustos ayında SGK denetimine girdim. Müfettişler bile hâlime acıdı. İlk kez benim gibi kendisi başvurup maaşını dondurtan birisini görmüşler. 'Dürüstlüğünüz ödüllendirilmeli' dediler ama maalesef cezalandırılıyor" diye konuştu.

ÖLÜMÜNE ÇIKMAZA GİRDİ
Akrabalarının ve komşularının desteğiyle kirasını karşılayabildiğini anlatan Şeker, "Hipertansiyon ve ileri düzey bel fıtığı hastası olduğum için çalışamıyorum. Eski eşime maaş bağlanmayınca, 'senin yüzünden maaşım kesildi, kiramı ödemek için bana yardım et' dedim. Ama bana, 'bu senin seçimin, bak yine bana muhtaç kaldın, yiyecek ekmeğin yok, gel dön' dedi. Önümde iki seçenek kalıyor. Ya eski eşime geri dönüp şiddet görmeye devam edeceğim ya da ölümü seçeceğim. Her ikisinin de sonu ölüme çıkıyor" diyerek çaresizliğine vurgu yaptı.
BİZE ULAŞIN