Sağanak baskını

Antalya’da dün sabah başlayan sağanak yağış su baskınlarına neden oldu. Yüzlerce araç yollarda kaldı, okul bahçeleri suyla dolunca zor anlar yaşandı

Sağanak baskını
Antalya'da dün sabah saatlerinde başlayan sağanak hayatı felce uğrattı. Öğle saatlerinde şiddetini artıran yağmur nedeniyle kentte 200'den fazla ev ve iş yerini su bastı. Sağanak yağışla birlikte yollar göle dönerken iş yeri ve evleri sular altında kalan vatandaşlar itfaiyeden yardım istedi. İtfaiye ekiplerinin telefonları kilitlenme noktasına geldi. Kent merkezindeki yağış nedeniyle yüzlerce araç yollarda kaldı. Çekiciler kalan araçları çekmek için birbirleriyle yarışırken ana arterlerinde ise trafik olumsuz etkilendi. Polis zor durumdaki sürücülere yardıma koştu. Meteoroloji yetkilileri sağanak yağışın kentte iki gün daha etkili olacağını bildirerek su baskınlarına karşı dikkatli olunması çağrısı yaptı.

YARIM GÜNDE 80 KİLO
Antalya Meteoroloji Bölge Müdürlüğü yetkilileri, kentte dün sabah saatlerinden saat 14.00'e kadar merkezde metrekareye 80, Döşemealtı'nda 52, Finike'de 22, Kumluca'da 19, Demre'de 14 ve Elmalı ilçesinde ise 9 kilogram yağış düştüğünü açıkladı.
BİZE ULAŞIN