Vefa borcu ödüyor

Akdeniz Üniversitesi öğrencisi Kevser Sungur, kendisini basketbola kazandıran hocasına vefa borcunu her hafta 750 kilometre yol katederek ödemeye çalışıyor. Sungur takıma örnek oluyor

Vefa borcu ödüyor
BURDUR Gölhisar Belediyesi Gölhisar Cumhuriyet Gençlikspor Kulübü'nün takım kaptanı 18 yaşındaki Kevser Sungur, takımının antrenman ve maçları için her hafta üniversite eğitimi gördüğü Antalya'dan Burdur'a geliyor. Türkiye Kadınlar Bölgesel Basketbol Ligi'nde mücadele eden Gölhisar Belediyesi Gölhisar Cumhuriyet Gençlikspor Kulübü'nün takım kaptanı Kevser Sungur, Antalya'da Akdeniz Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi Öğretmenliği bölümü birinci sınıfta eğitim görüyor.

HAFTADA 750 KM
Üniversiteyi kazanınca ailesi Tokat'a taşınan Kevser Sungur, her hafta takımının antrenmanı ve maçları için eğitim gördüğü Antalya'dan Burdur'a geliyor. Haftanın 2 günü antrenman, hafta sonu da maç için Burdur'a gelen Sungur, basketbol oynamak için her hafta otobüsle yaklaşık 750 kilometre yolu gidip geliyor. Gölhisar'da ortaokul öğrencisiyken öğretmeni İsmail Davaz sayesinde basketbola başladığını anlatan Kevser Sungur, "Basketbola olan sevgim ve İsmail hocama vefa borcumdan dolayı her hafta antrenman ve maçlar için gidip geliyorum" dedi.

ÖZEL BİR OYUNCU
Ligde genç bir takımla mücadele ettiklerini söyleyen Sungur, "Takımımıza Gölhisarlıların ve Burdurluların sahip çıkmasını bekliyoruz" diye konuştu. Takım antrenörü İsmail Davaz da Kevser Sungur'un yetenekli bir sporcu olduğunu belirterek, "Özveriyle çalışan, küçük takımdan başlayıp, bölgesel lig takımında kaptanlık yapan önemli bir sporcum. Arkasından gelenlere örnek olan bir sporcum. Fedakarlık yapıp, Antalya'dan her hafta hem antrenmanlara hem de maçlara gelip gidiyor. Özel bir oyuncu" ifadelerini kullandı.
BİZE ULAŞIN