Yeni cazibe merkezi olacak

Yeni cazibe merkezi olacak
BÜYÜKŞEHİR Belediyesi, Ali Çetinkaya Caddesi'ni, 'Güneş Doğudan Yükseliyor' sloganıyla tanıtılan Doğu Garajı Projesi kapsamında yeniden düzenleniyor. Çalışmalar kapsamında cadde üzerindeki binalar boyanıyor. Ali Çetinkaya Caddesi Kentsel Tasarım Projesi'ne ilk adım Meydan Kavşağı'ndaki düzenleme ve peyzaj çalışmalarıyla atılmıştı. Caddeye bakan binaların ön cephelerinde kaplama çalışması, yan cephelerinde boyama yapılıyor. Projeyle 89 bina ile dükkanın dış cepheleri yenilenecek.

BİNALAR BOYANIYOR
Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in 'Antalya'nın en değerli köşelerinden biri haline gelecek' dediği Ali Çetinkaya Caddesi, Şarampol Caddesi'nde olduğu gibi cazibe merkezi haline getirilecek. Proje ile 850 metre uzunluğunda cadde ve kentsel tasarım düzenlemesi yapılacak. Dünyanın ilk müze konsepti ile tasarlanan cadde boyunca 7 sergi küpü yer alacak ve Doğu Garajı kazısında çıkan tarihi eserlerden bir kısmı burada sergilenecek. 3 bin 500 metrekare yeşil alanın yer alacağı projede 2 süs havuzu inşa edilecek.

ETAP ETAP YAPILACAK
Büyükşehir Belediyesi' projeyi 3 etapta tamamlayacak. Birinci etapta Ali Çetinkaya Caddesi Kentsel Tasarım Projesi yapımı, ikinci etapta Doğu Garajı ve Kültür Merkezi yapımı, üçüncü etapta da Nekropol alanı düzenlemesi gerçekleşecek.
BİZE ULAŞIN