Başarı yine ödüllendirilecek

Son 3 yıldır okul birincilerini 5 yıldızlı tatille ödüllendiren Antalya Büyükşehir Belediyesi, 4’üncü yıl için turizmciler ve Milli Eğitim Müdürlüğü ile protokol imzaladı. 2 bin 304 öğrenci tatile çıkacak

Başarı yine ödüllendirilecek

Antalya Büyükşehir Belediyesi, başarılı öğrencileri 5 yıldızlı tatille ödüllendirmeye devam ediyor. 3 yıldır devam eden okul birincilerinin tatille ödüllendirildiği 'Başarılı Öğrenciye Tatil İyi Gelecek' projesinin 4'üncü yılı için Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan ve Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Başkanı ile protokol imzaladı.

BAŞKANA MEKTUP VAR
Proje kapsamında bu yıl 768 ortaokul ve lisenin birincisi, aileleriyle birlikte toplam 2 bin 304 kişi Antalya'nın 10 farklı otelinde tatil yapacak. Törende konuşan Başkan Türel, 3 yıldır proje kapsamında tatile giden öğrencilerden aldığı mektupların projenin ne kadar yerinde olduğu gösterdiğini söyledi. Proje kapsamında bir çok ailenin aileleriyle ilk kez 5 yıldızlı bir otelde tatil yapabildiğinin altını çizen Türel, "Mektupları bir okusanız gözleriniz yaşarır. Projenin öğrencileri nasıl çalışmaya sevk ettiğini görünce, projenin ne kadar doğru olduğunu anlıyoruz" dedi. Türel önceki yıllarda Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen 5 bin öğrenciye burs verdiklerini hatırlatarak, bu yıl burs verilen öğrenci sayısının 10 bine çıkacağını açıkladı.

SOSYAL SORUMLULUK
Proje paydaşlarından AKTOB'un başkanı Yağcı da Antalya'nın turizmin başkenti olduğunu hatırlatarak, "Bu proje turizmin sosyal sorumluluk yönünü ön plana çıkarıyor. Otelciler olarak, Antalya'dan para kazanıyoruz ama bu projeyle Antalya'ya da değer katıyoruz" diye konuştu. Antalya Milli Eğitim Müdürü Arslan ise başarının ödüllendirildiği bu projenin öğrencilerin motivasyonunu ve özgüvenlerini artırıcı bir çalışma olduğunu kaydetti.

BİZE ULAŞIN