La Passion 6 ödül birden aldı

Türkiye’de üretilmiş en büyük ��elik gövde üzerine kompozit üst bina olma özelliği taşıyan ASB’de yapılan ‘La Passion’ isimli süper lüks yat alanındaki Oscar ödüllerini topladı

La Passion 6 ödül birden aldı

Antalya Serbest Bölge'de, tamamen Türk işçi ve mühendisinin emeğiyle süper lüks yat üretimi yapan Sarp Yachts firmasının ilk süper yatı 'La Passion', ödül rekoru kırdı. Geçen yıl denize indirilen 46 metre boyunda ve 9 metre enindeki süper lüks yat, dünyanın en prestijli ödülü 'World Superyachts Awards 2017' dahil toplam 6 ödülle en çok ödül verilen tekne oldu.

OKYANUSU AŞAR
?
Gövde ve dış çizgileri dünyaca ünlü yat tasarımcısı Tanju Kalaycıoğlu, iç tasarımı ise Adam Lay'e ait 'La Passion', yaklaşık 22,5 milyon euroya yurt dışında bir iş adamına satılmıştı. Sarp Yachts Genel Müdürü Emre Sandan, yaklaşık 480 tonluk yatın tüm denizlerde istediği gibi sınırsız seyir kabiliyetine sahip olduğunu söyledi. Akdeniz'den Atlantik'i geçebilecek deniz kabiliyetine sahip teknenin bütün bölgelerde iletişimini koparmadan hem internet hem de her türlü telekomünikasyon işlemlerini görebildiğini kaydeden Sandan, teknenin 4 kattan oluştuğunu anlattı.

4 KATLI SÜPER LÜKS YAT
En üst katın jakuzi, bar ve güneşlenme alanı olarak tasarlandığını belirten Emre Sandan, "Bir alt katı özel yemek alanları, launge, içeride bar ve kaptan kokpit alanı. İkinci katı ana güverte, arkada oturma alanı, geniş bir salon, büyük bir mutfak var. 22 kişiye hizmet verebilecek kapasitede. Teknede 10 kişilik 4 misafir kamarasıda var" dedi.

BİZE ULAŞIN