Ulaşımda ücret devrimi

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Otobüsçüler Odası, ulaşım esnafına kilometre üzerinden ödeme yapılması için anlaşmaya vardı

Ulaşımda ücret devrimi

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Otobüsçüler Odası, ulaşım esnafına kilometre üzerinden ödeme yapılması konusunda anlaştı. Anlaşmaya göre yazın diğer illere göre fazlaca kullanılan klima masrafı da hesap edilerek 8 bin kilometre sabit kilometre başına 4 lira ödenecek.

VATANDAŞ İÇİN VARIZ
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya Otobüsçüler Esnaf ve Sanatkarlar Odası üyeleri ile AESOB'ta bir araya geldi ve devrim niteliğindeki yeni sistemi anlattı. Toplu ulaşım sistemini düzeltmek için önce alt yapısını sağlamlaştırmaya çalıştıklarını söyleyen Türel, akıllı kart, 12 metrelik tek tip araç uygulaması ve kamera sistemleri ile toplu ulaşımı çok daha rahat yönetebilir hale geldiklerini kaydetti. Antalya'da toplu ulaşımı esnafla birlikte çözüme kavuşturacaklarını belirten Türel, "Belediye ve toplu ulaşım esnafı olarak çözüm ortağıyız. Kazan kazan, yani siz kazanacaksınız ki Antalya kazanacak. Benim bir tane sermayem var, milletimizin mutluluğu, sizin mutluluğunuz" dedi. Türel, sistemle ilgili 1 yılı aşkın süredir Kayseri başta olmak üzere Avrupa'da dahil araştırmalar yaptıklarını anlattı.

BİZE ULAŞIN