Duyarsız hale geldik

Antalya’nın Aksu ilçesinde belediyenin kaldırımlar üzerinde görme engelliler için yaptığı yürüyüş bantları, otomobiller tarafından kapatıldı

Duyarsız hale geldik

Belediyelerin yaptığı ve görme engellilerin hayatını kolaylaştıran yürüme bantları işgal altında kaldı. Görme Engelliler Haftası olmasına rağmen Antalya'nın Aksu ilçesinde belediyenin İsmail Ogan Caddesi'nde kaldırımlar üzerinde görme engelliler için yaptığı yürüyüş bantları, otomobil sürücüleri tarafından kapatıldı.

BİLMİYORLAR
Yürüyüş bantlarının üzerine araçların park edilmesi nedeniyle görme engelliler yollarda ilerlemekte zorlanırken zaman zaman kazaların yaşandığı belirtildi. Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası'nda Aksu'da kaldırımların çok fazla işgal edildiğini ifade eden vatandaşlar, "Artık bu kadarına da pes" dedi. Aksu'da araçların dükkanların içine kadar girdiğini kaydeden Ceyda Yıldırım ise "Kaldırım önüne sorumsuz ve bilinçsiz sürücüler tarafından otomobiller park ediliyor. Bazı vatandaş ve sürücüler bu çizgilerin anlamlarını hala bilmiyor" diyerek konuya tepkisini dile getirdi.

BİZE ULAŞIN