İki ilçe güçbirliği yapacak Yıldıray

Alanya ve Manavgat’ta işadamı dernekleri iki ilçe için ortak çalışma çağrısında bulundu

İki ilçe güçbirliği yapacak Yıldıray

Alanya Sanayici ve İşadamları Derneği (ALSİAD) tarafından Alanyalı ve Manavgatlı işadamları bir araya geldi. Sektörel birlikteliğin sağlanması amacıyla yapılan toplantıya Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkanı Mehmet Şahin, ALSİAD Başkanı Akın Tabaklar, Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Başkanı Ahmet Boztaş, Manavgat Sanayici ve İşadamları Derneği (MASİ- AD) Başkanı Turgay Akar ile işadamları katıldı.

BİRLEŞME UMUDU
ALSİAD Başkanı Akın Tabaklar, iş dünyasını temsil eden her iki odanın işadamlarını MASİ- AD ve ALSİAD üyesi işadamlarını bir araya getirmeyi amaçladıklarını söyledi. Tabaklar, "10-15 yıl sonra Alanya ve Manavgat'ın birleşeceğine tanıklık edeceğiz" dedi. ALTSO Başkanı Şahin de, "Biz TOBB'da Manavgat ile birlikte hareket ediyoruz. Ticaret odaları belediyeden sonraki en büyük sivil toplum kuruluşları" dedi.

RAKİP DEĞİL KOMŞUYUZ
MATSO Başkanı Boztaş ise, "Biz iki rakip ilçe değil, komşu ilçeyiz. Mehmet Şahin ile TOBB'da birlikte mücadele ediyoruz. Turizm ve başka ne konu varsa biz birlikteyiz. Bunun bir başlangıç olmasını diliyorum" diye konuştu. MASİAD Başkanı Turgay Akar da, "Alanya ve Manavgat'ta tarım alanında bir araya gelinebilir. Sadece turizmle olmuyor. Ekonomiyi büyütmek lazım." ifadelerini kullandı.

BİZE ULAŞIN